Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DPB, vozovne, modernizácia
ilustračné: DPB
31. januára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skDPB, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Dopravný podnik sa stal najtransparentnejším mestským podnikom na Slovensku

Organizácia Transparency International Slovensko spolu s ďalšími mimovládnymi organizáciami v období od novembra 2016 do januára 2017 skúmala úroveň transparentnosti v 36 stopercentne mestských spoločnostiach v krajinách Vyšehradskej štvorky. Dopravný podnik Bratislava (DPB), a. s., z toho vyšiel ako podnik s najotvorenejším prístupom na Slovensku.

Podľa Transparency International Slovensko transparentnosť porovnávali na základe informácií zverejnených na webových stránkach spoločností, a to v desiatich oblastiach kľúčových pre verejnú kontrolu ako sú napr. prístup k informáciám, verejné obstarávanie, personalistika či predaj a prenájom majetku.

Celkovo najotvorenejší prístup v sledovanom čase dosiahol spomedzi slovenských mestských spoločností práve Dopravný podnik Bratislava, ktorý sa umiestnil na treťom mieste v celom regióne. Podľa Transparency International Slovensko najotvorenejšia slovenská spoločnosť DPB, a. s., je zároveň aj najväčšou skúmanou slovenskou firmou, ktorej silné stránky sú napríklad spôsob zverejňovania zmlúv, informovanie o verejnom obstarávaní, možnostiach získať údaje podľa Infozákona, udelenej podpore a sponzoringu, ale aj vytvorenie etickej infraštruktúry cez etický kódex či pozíciu ombudsmana.

„Mestská hromadná doprava je jedným z najužších a najbližších kontaktov mesta s ľuďmi, preto jej prikladáme obrovskú váhu. Viem, že sú veci, ktoré nie sú ideálne, robíme však všetko preto, aby sme ich zlepšovali – nové linky, ich posilňovanie a tým zlepšovanie grafikonu, zastávky bez bariér, nové vozidlá, aplikácia na cestovné poriadky a mnohé ďalšie. Samozrejme, pri takejto veľkej firme, akou dopravný podnik je, je dôležitá aj transparentnosť. Preto ma teší, že podľa najnovšej štúdie Transparency International Slovensko, je Dopravný podnik Bratislava najotvorenejšou mestskou firmou na Slovensku,“ vyjadril sa primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Napriek tretiemu miestu vidia organizácie, ktoré úroveň transparentnosti skúmali aj priestor na zlepšenie. V roku 2017 tak DPB, a. s., zabezpečí v rámci zverejňovania aj sekciu o informáciách o priebehu výberových konaní, či ponukových konaní na predaj a prenájom majetku, zverejní aj profesné životopisy manažmentu alebo interné audity spoločnosti.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X