Dopravný podnik si pripravil pre cestujúcich novinku, platobná karta bude fungovať ako lístok

MHD, autobus
Foto: ilustračné, SITA

Od mája si cestujúci majú možnosť pohodlne a bez zbytočných stresov zakúpiť predplatný cestovný lístok priamo na bezkontaktnú platobnú kartu. Táto inovácia má za cieľ zatraktívniť, zjednodušiť a skvalitniť kúpu predplateného cestovného lístka a spôsob vybavenia cestujúcich.

V praxi to znamená, že si cestujúci môže lístok zakúpiť pohodlne, online cez e-shop DPB, a. s., a ušetriť tak čas. Zakúpené cestovné sa priradí k jeho existujúcej platobnej karte a stáva sa tak nielen platobným nástrojom, ale taktiež identifikátorom platného cestovného lístka. Cestujúci už nemusí nosiť žiadnu ďalšiu plastovú kartu, postačí mu jeho platobná karta. Kontrola vo vozidlách MHD prebehne jednoduchým spôsobom, a to priložením karty k revízorskej čítačke.

„Bratislavu postupnými krokmi meníme k lepšiemu. Medzi riešenia, ako k tomu dospieť, je aj zatraktívnenie MHD. Chceme motivovať ľudí, aby prestúpili z áut do autobusov, električiek či trolejbusov. Aby sa tak stalo, musíme MHD čoraz viac zatraktívňovať aj v oblasti smart riešení. Aj preto sme prvým mestom  na Slovensku, kde cestujúci môžu mať platobnú kartu ako nosič predplatného cestovného lístka,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Mastercard a VISA

Táto služba je pre cestujúcu verejnosť spustená na všetkých platobných kartách Mastercard a VISA. Navyše, pri zakúpení predplatného cestovného lístka na BMK – Bratislavskú mestskú kartu, bude cestujúcim automaticky poskytnutá desaťpercentná zľava na kúpu tohto lístka.

„Nový nosič cestovného lístka prináša cestujúcim väčšiu voľnosť, pri preukázaní nebudú potrebovať iný doklad, vystačia si len so svojou platobnou kartou,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a. s., Milan Urban.

Všetky druhy lístkov

Záujemcovia si môžu zakúpiť predplatný cestovný lístok na platobnú kartu pohodlne z domu po registrácii cez internet na www.dpb.sk. Mesto myslelo aj na občanov, ktorí by s tým mali problémy. Pracovníci na všetkých predajných miestach DPB, a. s., sú pripravení cestujúcim pri registrácii ochotne pomôcť. V systéme budú predávané všetky typy predplatných cestovných lístkov, a to obyčajné aj zľavnené 7-, 30-, 90- a 365-dňové na kartách Mastercard a VISA, platné pre mestské zóny výhradne vo vozidlách MHD v Bratislave.

Aj obyčajný lístok?

Ďalšou novinkou, kde vidí hlavné mesto s Dopravným podnikom Bratislava budúcnosť v kúpe cestovných lístkov, je možnosť kúpy jednorazového cestovného lístka bežnou platobnou kartou, a to priamo vo vozidlách MHD.

Nové vozidlá, teda 90 nových autobusov a 18 elektrobusov, sú už vybavené označovačmi, ktoré umožňujú použitie platobnej karty na nákup lístka vo vozidle. Všetky ďalšie, ktoré v budúcnosti DPB, a. s., nakúpi,  budú vybavené touto funkcionalitou automaticky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk