Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Modernizacia dopravny podnik eurofondy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
12. marca 2021 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Dopravný podnik vďaka eurofondom zmodernizuje svoje depá a údržbovú základňu MHD

Projekt má zabezpečiť projektovú dokumentáciu pre modernizáciu údržbovej základne v Depe Jurajov dvor a vo Vozovni Krasňany.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vďaka eurofondom zmodernizuje svoje depá a údržbovú základňu mestskej hromadnej dopravy (MHD). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa DPB Ľubica Melcerová.

DPB sa podarilo získať nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie, vďaka ktorému zmodernizuje depá električiek a trolejbusov v Trnávke a Krasňanoch,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že súčasťou projektu bude aj kompletná modernizácia priestorov na opravu vozidiel.

Projekt bude realizovaný aj vďaka podpore Ministerstva dopravy a výstavby SR prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra,“ doplnila.

Fondy EÚ

Projekt má zabezpečiť projektovú dokumentáciu pre modernizáciu údržbovej základne v depe Jurajov dvor v Trnávke a vo Vozovni Krasňany.

Nenávratný finančný príspevok (NFP) z fondov Európskej únie bude tvoriť 95 percent z celkových nákladov projektu.

Schválená výška NFP na projekčné práce v rámci modernizácie údržbovej základne v depe Jurajov dvor je 2 697 448,98 eura, pre Vozovňu Krasňany je schválená výška NFP 1 686 886,48 eur.

Modernizácia základne

V našich dielňach opravujeme ročne stovky vozidiel MHD. Technické vybavenie a aj samotné priestory sú však už zastarané. Po modernizácii údržbovej základne vieme zásadne skvalitniť úroveň opráv a tiež poskytneme oveľa lepšie podmienky našim kolegom pri práci,“ uviedol predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

V rámci zákazky nakúpia aj nové technológie na servis a údržbu vozidiel MHD a zrealizujú príslušné stavebné úpravy v areáli. Nové priestory budú energeticky menej náročné.

Kvalitnejšie technické zázemie

Napríklad v depe Jurajov dvor nám nové električky parkujú priamo pod holým nebom. Chceme, aby bola ich životnosť čo najdlhšia a predišli sme zbytočným poruchám, preto vybudujeme aj nové kryté zázemie na parkovanie vozidiel,“ vysvetlil Rybanský.

Projekt je kľúčový o to viac, že do roku 2023 plánuje DPB nakúpiť desiatky ďalších nových električiek a trolejbusov, pre ktoré chce zabezpečiť kvalitnejšie technické zázemie.

Okrem samotných priestorov zrekonštruujú aj napájací systém v celom areáli. „Opravy sa budú týkať napríklad meniarní, napájacích káblov a trolejového vedenia. Zbúrané budú rôzne nepoužívané a desiatky rokov staré objekty, pričom na ich mieste vzniknú nové priestory, ktoré sú potrebné na vykonávanie údržby,“ uzavrela hovorkyňa DPB.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X