Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rusovska cesta_lenardova_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
19. januára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Dopravu na križovatke Rusovská cesta – Lenardova ulica riešia

Pre bezpečný prejazd križovatkou Rusovská cesta – Lenardova ulica v Petržalke spracoval Generálny investor Bratislavy (GIB) dopravný prieskum, ktorý určil intenzity jednotlivých dopravných prúdov.

„Ide o jednu z najnebezpečnejších križovatiek v Petržalke. Kolízie vznikajú najmä vtedy, keď autá odbočujú z Handlovskej ulice vľavo a aj z Lenardovej ulice vľavo na Rusovskú cestu. Dopravné nehody spôsobili nielen majetkové škody, ale aj ublíženie na zdraví,“ hovorí bratislavský mestský a petržalský miestny poslanec Oliver Kríž s tým, že na základe podkladov z prieskumu sú na riešenie križovatky štyri možnosti.

Ako ďalej uviedol, prvou je úprava súčasnej križovatky so zachovaním všetkých smerov, v tomto prípade odhadujú stavebné náklady na 1 003 452 eur. Dopravu by mohla vyriešiť aj okružná križovatka Viedenská – Rusovská, ktorá umožní zrušenie ľavých odbočiek z Lenardovej a ľavej odbočky do Kremnickej, tu by boli náklady 2 255 436 eur. Ďalšou možnosťou je úprava súčasnej križovatky s posunom priechodu pre peších cez Rusovskú.

„Namiesto ostrovčeka by získali samostatný pruh pre zaradenie pri odbočovaní vľavo z Lenardovej, čím sa zvýši kapacita odbočenia vľavo,“ spomenul poslanec s tým, že náklady by boli 939 484 eur. Poslednou možnosťou je zmena organizácie dopravy v širšom rozsahu. Bola by to jednosmerná ulica, ktorá by vznikla zlúčením ulíc Prokopova – Handlovská – Kremnická v opačnom smere, ako je v súčasnosti, financovať by bolo treba 944 548 eur. „Vybral by som jednu alternatívu a snažil by som sa o to, aby v rozpočte na tento rok boli peniaze na jej uskutočnenie,“ poznamenal Oliver Kríž a dodal, že v súčasnosti o najvhodnejšej možnosti hovorí s odborníkmi a obyvateľmi z okolia.

Na riešenie dopravnej situácie na tejto križovatke robili projektovú dokumentáciu, z rozpočtu hlavného mesta SR Bratislavy na to vyčlenili 30-tisíc eur, pretože to je komunikácia II. triedy, ktorá je v správe hlavného mesta. Poslanec v minulosti spomenul, že ak na to nebude dostatok peňazí v bratislavskom rozpočte, bude sa do riešenia snažiť zapojiť aj mestskú časť Petržalka. „Križovatka spája cestu II. triedy s komunikáciou III. triedy, Rusovskú cestu a Lenardovu ulica v správe mestskej časti,“ vysvetlil.

Ako ďalej spomenul, problém s križovatkou v Petržalke rozoberalo aj petržalské miestne zastupiteľstvo. „Viacerí poslanci dostali podnety od obyvateľov tejto lokality, ktorí na situáciu dlhodobo upozorňovali. Preto ma mnohí miestni poslanci požiadali, aby som túto tému otvoril aj na bratislavskom mestskom zastupiteľstve,“ ukončil Oliver Kríž.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X