Dopravu v Bratislave celý deň komplikuje sneh, meškala MHD a uzavreli aj letisko

POČASIE: Sneženie v Bratislave
Dopravná situácia na Limbovej ulici počas intenzívneho sneženia v Bratislave. Foto: SITA/Branislav Bibel

Čas uzavretia letiska je predbežne odhadovaný na tri hodiny a závisí od vývoja meteorologickej situácie.

Intenzívne sneženie komplikuje dopravu v Bratislave, uzavreli aj letisko M. R. Štefánika. „Z dôvodu hustého sneženia je Letisko Bratislava od 12:40 uzavreté. Nepriaznivá meteorologická situácia skomplikovala odlet linky do Dublinu, s meškaním 73 minút,“ uviedla hovorkyňa letiska Zuzana Drobová. Ako dodala, zatiaľ boli zrušené aj štyri plánované prílety.

Aktuálne príslušné letiskové zložky intenzívne zabezpečujú nepretržitú údržbu dráh, avšak sneženie je v súčasnosti tak intenzívne, že na udržanie prevádzkyschopnosti plôch nepomáha mechanický ani chemický zásah,“ dodala s tým, že čas uzavretia letiska je predbežne odhadovaný na tri hodiny a závisí od vývoja meteorologickej situácie.

Problémy v kopcoch

Hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec uviedol, že vozidlá mestskej hromadnej dopravy (MHD) mali počas dňa najväčšie problémy v kopcovitých častiach Bratislavy.

Následkom toho DPB obmedzil, resp. odklonil premávku autobusov a trolejbusov na nevyhnutný čas, teda do zjazdnosti komunikácií,“ vysvetlil Chlebovec.

Podľa aktuálneho vývoja počasia môže nastať meškanie spojov oproti platným cestovným poriadkom. Aktuálne informácie priebežne zverejňuje dopravný dispečing na stránke: dpb.sk/sk/zmeny-a-obmedzenia/aktualna-informacia-o-premavke-spojov-mhd-aktualizacia.

Nehody pre sneženie

Na území Bratislavského kraja v súvislosti s intenzívnym snežením polícia od 6.00 do 16.00 hod. zaznamenala celkovo 64 škodových udalostí a štyri dopravné nehody. Tie mali priamy súvis s poveternostnými podmienkami a situáciou v cestnej premávke.

Hovorca Krajského prezídia Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff dodal, že bratislavskí dopravní policajti aj naďalej apelujú na vodičov, aby dodržiavali predpísané osvetlenie na motorových vozidlách.

Zároveň vyzývajú vodičov, aby svoju jazdu prispôsobili aktuálnej situácii súvisiacej so snežením a zvýšili svoju opatrnosť a pozornosť v cestnej premávke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk