Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jazdec Tomáš Lukášek na koni Captain Grant (uprostred), víťaz pretekov Cena Biomin, dostihy 18. míting sezóny – St. Leger. Bratislava, 25. september 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
17. februára 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015, SITA

Dostihová tribúna stála už milión eur. Kedy bude dostavaná?

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka ani na tento rok nevyčlenilo prostriedky na pokračovanie výstavby polyfunkčnej tribúny na dostihovej dráhe v petržalskom Starom háji. Projekt viazne už viac ako tri roky. Do zakonzervovania z 9. februára 2012 preinvestovali vyše milióna eur.

Podľa slov ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka nemá jeho rezort v tomto rozpočtovom roku vyčlenené finančné prostriedky na dostavbu tribúny. „Zatiaľ identifikované možnosti využitia fondových prostriedkov EÚ nepreukázali oprávnenosť takýchto výdavkov. Štátny podnik by mal aj napriek tomu pokračovať v identifikácii možných ciest, ako zabezpečiť svoj rozvoj aj prostredníctvom dobudovania tribúny, ak sa aj opätovne preukáže jej opodstatnenosť,“ dodal.

Riaditeľ Závodiska Bratislava Marián Šurda v decembri 2009 v rozhovore pre časopis „Životný štýl a kôň“ predznamenal: „Predpokladám, že tribúna by sa mohla otvoriť začiatkom dostihovej sezóny 2012.“ ZB v marci 2010 vyhlásilo verejné obstarávanie a zákazku získala spoločnosť Strabag. Výstavba mala pôvodne trvať 16 mesiacov od podpísania zmluvy, ktorú Strabag a ZB uzavreli 18. júna 2010. Už od sezóny 2012 sa dostihy mali opäť – po prvý raz od zavedenia tzv. provizória v sezóne 1989 – konať na ľavú ruku. V lete 2010 však prišlo pozastavenie projektu. Šurda potom v novembri 2010 na Galavečere slovenského turfu oznámil, že vedenie rezortu napokon schválilo investície na výstavbu, ktorú zmrazili po rozsiahlych povodniach v SR.

MPRV SR teraz nevylúčilo pokračovanie výstavby, ale bez stanovenia aspoň orientačného termínu.

Zatiaľ nie je známe, či a o koľko by sa zvýšili pôvodne rozpočtované náklady. „Je účelnejšie je dať si vypracovať takúto štúdiu až po predbežnom identifikovaní možného zdroja finančných prostriedkov, z ktorého by sa dostavba tribúny financovala,“ skonštatoval Peter Hajnala, riaditeľ odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X