Dotáciu od kraja použije Karlova Ves na rozširovanie materských škôl. Ktorých sa to týka?

materská škola, deti
ilustračné: pixabay.com

Mestská časť Karlova Ves plánuje v budúcom roku rozšíriť kapacitu materských škôl. Ako informoval Michal Skalník z karloveského miestneho úradu, mestská časť registrovala v marci tohto roka pri zápise desiatky neuspokojených žiadostí o umiestnenie detí do materských škôl po dovŕšení troch rokov.

Rozšírenie kapacít sa týka materských škôl na Dlhých dieloch, Majerníkova 11 a Majerníkova 60, mestská časť tým získa približne štyridsať miest pre deti.

Na vybavenie tried tento rok získala mestská časť vďaka predloženému projektu dotáciu od Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) vo výške 4 000 eur. Cieľom projektu bolo v rámci rozširovania kapacít dvoch materských škôl vybaviť nové triedy základným nábytkom.

Dotáciu z BSK v Karlovej Vsi využili na nákup 39 drevených detských postieľok, matracov, perín, vankúšov či posteľnej bielizne. Kúpili aj didaktické pomôcky, ktoré budú deťom slúžiť na výučbu.

Na druhý projekt „Naša škôlka – Náš kraj – MŠ Suchohradská 3“ získala mestská časť grant od BSK v hodnote 5 500 eur. Danú sumu použila na rekonštrukciu terás v Materskej škole Suchohradská.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk