Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Streetball, šport
ilustračné: SITA/AP
8. januára 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

O dotáciu na šport sa možno uchádzať do 11. januára

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu športu a mládeže pre rok 2017 je stále otvorená. Žiadatelia si tak ešte môžu podať žiadosť a prihlásiť sa o dotáciu do 11. januára 2017.

Žiadosť o poskytnutie dotácií je potrebné vyplniť elektronicky a doručiť na Úrad Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na Sabinovskej ulici 16 v Bratislave. V rámci jednej výzvy môže jeden žiadateľ podať maximálne dve žiadosti o dotáciu – jednu žiadosť na oblasť športu a jednu na oblasť mládeže. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Pre rok 2017 na podporu športu a mládeže vyčlenil kraj 499 200 eur. Maximálna výška dotácie nesmie prekročiť sumu 20-tisíc eur. Žiadateľ o dotáciu musí spolufinancovať projekt do výšky desať percent z požadovanej sumy. Podľa predsedu BSK Pavla Freša bolo v roku 2016 podporených 145 zmlúv v celkovej sume 235 390 eur. Viac informácií nájdu žiadatelia na internetových stránkach www.bratislavskykraj.sk a www.brds.sk alebo na číslach 02/ 48 264 169, 02/48 264 603 či 02/48 264 604.

Výzva pre oblasť športu je v roku 2017 otvorená pre nasledovné oblasti: Podpora športu pre všetkých – rekreačný šport, Podpora vrcholového, výkonnostného športu a reprezentácie, vrátane zdravotne postihnutých športovcov a Podpora športovej infraštruktúry – prevádzkovanie, údržba, rekonštrukcia, výstavba. Pre oblasť mládeže sú to oblasti: Podpora aktivít zameraných na aktívne využívanie voľného času mládeže, Vzdelávanie mládeže neformálnym spôsobom a Podpora a rozvoj mládežníckych organizácií.

Cieľom dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu športu a mládeže je vytvárať podmienky a príležitosti pre rôzne aktivity zamerané na šport a mládež, ktoré môže vykonávať čo najväčší počet ľudí. Teda aktivity zamerané na zdravie, regeneráciu síl, zdravotnú prevenciu či využívanie voľného času.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X