Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze, aurá
ilustračné: pixabay.com
23. júla 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

O dotáciu Starého Mesta sa možno uchádzať dvomi spôsobmi, žiadatelia majú čas do konca októbra

Žiadatelia môžu žiadosť o poskytnutie dotácie poslať buď poštou, alebo podať do podateľne miestneho úradu.

BRATISLAVA 23. júla – Záujemcovia o dotáciu od bratislavskej mestskej časti Staré Mesto môžu svoje žiadosti podávať do 31. októbra. Ako ďalej informuje oficiálna internetová stránka mestskej časti, žiadosť o poskytnutie dotácie môžu poslať buď poštou, alebo podať do podateľne miestneho úradu na Vajanského nábreží 3.

V materiáli všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o poskytovaní dotácií a grantov z rozpočtu mestskej časti Bratislava – Staré Mesto sa uvádza, že o dotáciu sa môže uchádzať právnická osoba, ktorej zakladateľom nie je mestská časť, a fyzická osoba – podnikateľ, ktorá má sídlo alebo trvalý pobyt na území mestskej časti, ktorá pôsobí, vykonáva činnosť na území mestskej časti, alebo poskytuje služby v prospech obyvateľov mestskej časti.

Dotáciu podľa materiálu možno poskytnúť najmä na sociálnu pomoc a humanitárnu starostlivosť, ochranu ľudských práv a základných slobôd, ochranu zdravia obyvateľstva, vzdelávanie, výchovu a rozvoj telesnej kultúry, tvorbu, rozvoj, ochranu, obnovu a prezentáciu duchovných a kultúrnych hodnôt či ochranu a tvorbu životného prostredia a zachovanie prírodných hodnôt.

O tom, či žiadateľovi mestská časť dotáciu poskytne, sa záujemca dozvie do pätnástich dní od rokovania miestneho zastupiteľstva, na ktorom bolo o poskytnutí dotácie rozhodnuté.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X