Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektricka petrzalka bratislava 2.jpg
ilustračné: bratislava.sk

Dotknuté strany mali stretnutie k projektu predĺženia električky do Petržalky

V pondelok 18. júna sa v Primaciálnom paláci uskutočnilo pracovné stretnutie k projektu Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo námestie v Bratislave, 2. časť Bosákova ulica – Janíkov dvor, ktoré inicioval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s cieľom priblížiť aktuálny stav projektu.

Okrem primátora a zástupcov odborného oddelenia bratislavského magistrátu, ktoré tento strategický dopravný projekt riadi, boli na stretnutí prítomní zástupcovia mestskej časti Petržalka, zástupcovia Ministerstva dopravy a výstavby SR ako Riadiaceho orgánu Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, v rámci ktorého bude tento projekt financovaný, zástupcovia projektanta Reming Consult, a. s., a zástupcovia spoločnosti Metro Bratislava, a. s.

Územné rozhodnutie

Všetky zúčastnené strany boli informované o aktuálnom stave projektu. Zároveň im boli prezentované vizualizácie viacerých križovatiek a zastávok budúcej električkovej trate. Hlavné mesto tiež oznámilo, že do konca júna podá na mestskú časť Petržalka Žiadosť o zmenu územného rozhodnutia a súčasne požiadalo jej zástupcov o súčinnosť v procese získania územného rozhodnutia. Okrem toho Ministerstvo dopravy a výstavby SR informovalo, že 25. júna sa uskutoční stretnutie hlavného mesta, Ministerstva dopravy a organizácie Jaspers vytvorenej na podporu projektov v európskych regiónoch, na ktorom bude odprezentovaný aktuálny stav prác spolu s harmonogramom na najbližšie dva mesiace.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na záver koordinačného stretnutia zdôraznil, že ide o prioritný projekt mesta a preto požiadal všetkých zúčastnených o spoluprácu pri realizácii tohto projektu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X