Dotknuté strany mali stretnutie k projektu predĺženia električky do Petržalky

Elektricka petrzalka bratislava 2.jpg
ilustračné: bratislava.sk

V pondelok 18. júna sa v Primaciálnom paláci uskutočnilo pracovné stretnutie k projektu Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo námestie v Bratislave, 2. časť Bosákova ulica – Janíkov dvor, ktoré inicioval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s cieľom priblížiť aktuálny stav projektu.

Okrem primátora a zástupcov odborného oddelenia bratislavského magistrátu, ktoré tento strategický dopravný projekt riadi, boli na stretnutí prítomní zástupcovia mestskej časti Petržalka, zástupcovia Ministerstva dopravy a výstavby SR ako Riadiaceho orgánu Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, v rámci ktorého bude tento projekt financovaný, zástupcovia projektanta Reming Consult, a. s., a zástupcovia spoločnosti Metro Bratislava, a. s.

Územné rozhodnutie

Všetky zúčastnené strany boli informované o aktuálnom stave projektu. Zároveň im boli prezentované vizualizácie viacerých križovatiek a zastávok budúcej električkovej trate. Hlavné mesto tiež oznámilo, že do konca júna podá na mestskú časť Petržalka Žiadosť o zmenu územného rozhodnutia a súčasne požiadalo jej zástupcov o súčinnosť v procese získania územného rozhodnutia. Okrem toho Ministerstvo dopravy a výstavby SR informovalo, že 25. júna sa uskutoční stretnutie hlavného mesta, Ministerstva dopravy a organizácie Jaspers vytvorenej na podporu projektov v európskych regiónoch, na ktorom bude odprezentovaný aktuálny stav prác spolu s harmonogramom na najbližšie dva mesiace.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na záver koordinačného stretnutia zdôraznil, že ide o prioritný projekt mesta a preto požiadal všetkých zúčastnených o spoluprácu pri realizácii tohto projektu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk