Dovolenka ako pri mori na Tahiti aj pri Bratislave: Slnečné jazerá poskytnú dokonalý oddych na pláži pri vode

Slnečné jazerá v Senci
Foto: Google maps, Facebook/ Slovakia Travel - koláž Bratislavadeň

Na Slnečných jazerách v Senci si môžete zaplávať, požičať vodný bicykel či paddleboard. Na svoje si prídu rybári či milovníci kolektívnych športov.

Premýšľate, čo s víkendom alebo kde sa ísť schladiť počas horúčav k vode? Vyrazte s rodinou či priateľmi na Slnečné jazerá v Senci.

Za vstup zaplatíte iba pár eur a môžete pobudnúť v areáli celý deň. Problémom nie je ani parkovanie, auto môžete nechať priamo na parkovisku pred jazerami. Z Bratislavy ste na mieste do približne 30 minút.

Rôzne letné aktivity

Na slovenskom Tahiti, ako sa kedysi prezývali jazerá, si prídu na svoje milovníci športov, rybári, deti i dospelí. Ak vás nebaví opaľovanie na deke alebo plávanie, môžete si požičať vodný bicykel a paddleboard.

Slnečné jazerá v Senci
Areál Slnečných jazier. Foto: Facebook/ Slovakia Travel

V areáli nájdete tenisové kurty, futbalové a volejbalové ihriská. V severnej zóne sa dajú zapožičať i elektro trojkolky. Občerstviť sa po kúpaní alebo športe môžete v bufetoch.

Slnečné jazerá v Senci
Areál Slnečných jazier. Foto: Facebook/ Slovakia Travel

Ak na jazerá zavítate s deťmi v sobotu 23. júla, stihnete Slnečný festival, ktorý oživí areál bábkovými predstaveniami a tvorivými dielňami. Od piatka 29. júla do soboty 6. augusta sa môžete tešiť na Senecký vínny festival s dobrou hudbou a ochutnávkami od lokálnych vinárov.

Slnečné jazerá v Senci
Slnečné jazerá v Senci. Foto: Facebook/ Slovakia Travel

Aktivity v okolí

Očaril vás senecký región? Môžete sa ubytovať v Senci, priamo na jazerách alebo v okolí a vyraziť za dobrodružstvami.

Zaujímavým tipom je splav Malého Dunaja, ide o nenáročný šport. Malý Dunaj je jedným z posledných miest v Európe, kde sa zachovali staré kolové mlyny. Splav si môžete naplánovať na niekoľko dní, taktiež je ideálny aj na jednodňový výlet.

V obci Kostolná pri Dunaji sa nachádza Oáza sibírskeho tigra. Ako názov napovedá, ide o miesto, kde sa chovajú dospelé i mladé mačkovité šelmy.

Jedinečné múzeum Včelárska paseka v obci Kráľová pri Senci vám ukáže starobylé úle, kláty či prútené koše. Patrí k najväčším včelárskym skanzenom v strednej Európe a múzeum začalo zhromažďovať svoje zbierky v roku 1975.

Milovníci pohybu a športu ocenia trasy v Malých Karpatoch, môžu vyraziť na bicykle alebo pešiu túru. Cyklovýlety sa dajú spojiť s kúpaním v jazerách na Záhorí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk