DPB investuje do pohodlného a ekologického cestovania. Nové električky vyjdú na takmer 24 miliónov eur

Skoda 29t3 elektricka nakup Dopravný podnik Bratislava
Foto: Dopravný podnik Bratislava

Tento nákup predstavuje významný krok smerom k bezbariérovej električkovej doprave v meste.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) ohlasuje novú vlnu modernizácie v mestskej doprave. Po úspešnom zaradení 20 nových električiek typu Škoda ForCity Plus 29T3 do premávky sa DPB rozhodol kúpiť ďalších desať jednosmerných električiek, čím bude mať Bratislava k dispozícii celkovo sto moderných nízkopodlažných vozidiel.

Tieto nové jednosmerné električky, financované z fondov Európskej únie z Plánu obnovy a odolnosti SR, budú mať kapacitu minimálne 240 cestujúcich a nahradia staršie vozidlá, čím výrazne zvýšia komfort cestovania. Objednávka nových vozidiel bola uzatvorená 19. marca so spoločnosťou ŠKODA TRANSPORTATION, a.s., ktorá má 27 mesiacov na ich dodanie.

Celkové oprávnené výdavky projektu sú 23 900 000 eur. Predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský zdôraznil, že tento nákup predstavuje významný krok smerom k bezbariérovej električkovej doprave v meste.

Nové električky budú vybavené rovnakým štandardom ako ich nedávno dodaní predchodcovia, vrátane automatickej klimatizácie, informačného systému s prestupmi v reálnom čase a moderného interiéru s USB zásuvkami, WiFi a kamerovým systémom.

DPB sa teší, že môže pokračovať v modernizácii mestskej dopravy a verí, že tieto nové električky prinesú obyvateľom a návštevníkom Bratislavy ešte lepšie a pohodlnejšie cestovanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk