DPB okrem nového autobusu testuje aj farebné LED displeje. Vyskúšať si jazdu v ňom môžete zadarmo aj vy

Novy autobus dpb testovanie displej petrzalka kolaz.jpg
Zdroj: dpb.sk

Novinkou Dopravného podniku Bratislava je okrem nízkopodlažného autobusu aj niekoľko farebných LED displejov.

Nový nízkopodlažný a plne klimatizovaný autobus už brázdi ulice Bratislavy, zároveň však testuje aj funkcie moderných, farebných LED displejov. Displeje slúžia na zobrazenie linky a cieľa cesty z vonkajšej strany vozidla. Na elektronických tabuliach testovacieho autobusu je linka označená okrem čísla už aj farbou, ktorou je zobrazená v cestovnom poriadku a v schéme liniek MHD. Nový testovací autobus jazdí ešte do 10. júna pre všetkých zadarmo.

Novy autobus dpb testovanie displej petrzalka.jpg
Zdroj: dpb.sk

Autobus teraz môžete spoznať okrem číselného označenia aj podľa farby, čo prispeje k lepšej orientácii. DPB zatiaľ stále overuje čitateľnosť takto označených liniek, rôzne veľkosti písma, odtiene farieb, rozdiely v čitateľnosti cez deň a v noci. V prípade pozitívnych výsledkov bude DPB v budúcnosti obstarávať vozidlá, ktoré už budú vybavené takýmito farebnými displejmi.

Ešte v októbri boli pre lepšiu orientáciu zavedené do zastávkových vitrín na niektorých zastávkach MHD nové formáty cestovných poriadkov, oznamov pre cestujúcich, či schémy liniek. Vtedy boli linky farebne označené.

Novy autobus dpb testovanie displej.jpg
Zdroj: dpb.sk
Novy autobus dpb testovanie.jpg
Zdroj: dpb.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk