Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mhd, autobus
ilustračné: SITA
9. októbra 2015 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skdpb.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

DPB žiada o zvýšenú pozornosť pri označovaní cestovných lístkov

DPB sa pripravuje na zavedenie III. etapy Integrovaného dopravného systému a jej súčasťou je aj prechod na širšie cestovné lístky. Od 19. septembra začal upravovať označovače cestovných lístkov.

Ako upozornil Dopravný podnik Bratislava, cestujúci v bratislavskej MHD môžu mať v týchto dňoch problémy s označovaním cestovných lístkov.

Po úprave majú označovače širšiu štrbinu, aj keď cestujúci ešte používajú užšie cestovné lístky. V ojedinelých prípadoch dochádza k ich poškodeniu – roztrhnutiu pri označovaní.

K roztrhnutiu lístkov dochádza vtedy, keď vlhký alebo pokrčený cestovný lístok v štrbine nie je presne vedený a pri šikmom zasunutí do štrbiny sa na konci v označovači svojvoľne zahne. Pri vyťahovaní potom môže dôjsť k poškodeniu cestovného lístka.

DPB z tohto dôvodu prosí cestujúcich, aby v súčasnosti venovali zvýšenú pozornosť označovaniu cestovných lístkov. Na širšie cestovné lístky dopravný podnik plánuje prejsť v novembri po spustení III. etapy IDS. Dovtedy je potrebné vkladať užšie cestovné lístky do pravej časti štrbiny označovača.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X