DPB žiada o zvýšenú pozornosť pri označovaní cestovných lístkov

mhd, autobus
ilustračné: SITA

DPB sa pripravuje na zavedenie III. etapy Integrovaného dopravného systému a jej súčasťou je aj prechod na širšie cestovné lístky. Od 19. septembra začal upravovať označovače cestovných lístkov.

Ako upozornil Dopravný podnik Bratislava, cestujúci v bratislavskej MHD môžu mať v týchto dňoch problémy s označovaním cestovných lístkov.

Po úprave majú označovače širšiu štrbinu, aj keď cestujúci ešte používajú užšie cestovné lístky. V ojedinelých prípadoch dochádza k ich poškodeniu – roztrhnutiu pri označovaní.

K roztrhnutiu lístkov dochádza vtedy, keď vlhký alebo pokrčený cestovný lístok v štrbine nie je presne vedený a pri šikmom zasunutí do štrbiny sa na konci v označovači svojvoľne zahne. Pri vyťahovaní potom môže dôjsť k poškodeniu cestovného lístka.

DPB z tohto dôvodu prosí cestujúcich, aby v súčasnosti venovali zvýšenú pozornosť označovaniu cestovných lístkov. Na širšie cestovné lístky dopravný podnik plánuje prejsť v novembri po spustení III. etapy IDS. Dovtedy je potrebné vkladať užšie cestovné lístky do pravej časti štrbiny označovača.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk