Dramatické okamihy na ZŠ Budatínska: Chlapec chcel vyskočiť z okna, zachránili ho spolužiaci

Zakladna skola budatinska petrzalka pokus o samovrazdu ziak pomoc
Foto: ilustračné, maps.google.com

Riaditeľka školy Marta Režnáková vyzdvihla najmä postoj žiakov, ktorí okamžite dali najavo, že im na spolužiakovi záleží.

Po tragickej udalosti v Parchovanoch sa podobný prípad odohral aj na Základnej škole Budatínska v bratislavskej Petržalke. V tomto prípade však vďaka promptnej akcii najmä spolužiakov, aj pedagógov, sa tragédii predišlo. Riaditeľka školy Marta Režnáková vyzdvihla najmä postoj žiakov, ktorí okamžite dali najavo, že im na spolužiakovi záleží. O prípade informuje čas.sk.

Riaditeľka Režnáková tiež portál informovala, že situáciu rýchlo zaregistroval pedagóg dozoru na chodbe a následne všetci ihneď reagovali. Zásahom sa podarilo žiaka upokojiť. Príčina jeho správania sa bude ďalej skúmať odborníkmi.

Je potrebné vyzdvihnúť postoj spolužiakov, vďaka ktorým (predovšetkým duchaprítomnému zásahu jedného z nich) sa podarilo jednak možno zabrániť tomu najhoršiemu a jednak dať chlapcovi najavo, že spolužiakom na ňom záleží. Presne k takému postoju vedieme našich žiakov a snažíme sa udržiavať pozitívnu klímu v škole,“ uviedla pre portál riaditeľka školy.

Spolu so zásahom na mieste kontaktovala škola tiesňovú linku a s ďalšími triedami realizovali dôležité a otvorené rozhovory týkajúce sa krízovej situácie a prevencie. Riaditeľka Režnáková tiež uviedla, že škola pravidelne zvyšuje znalosti pedagogických a odborných zamestnancov, a tiež spolupracuje s Centrom poradenstva a prevencie (CPP) Petržalka.

Škola sa tiež riadi smernicou pre školy od CPP týkajúcou sa krízových intervencií v školskom prostredí. Udalosť jasne zdôrazňuje dôležitosť vzdelávania a pripravenosti pedagógov a žiakov na riešenie náročných a krízových situácií v školách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk