Dramatické okamihy pred budovu Úradu vlády SR: Muž to tu zapálil, policajtom prezradil aj dôvod

Policia urad vlady.jpg

Pred budovou Úradu vlády Slovenskej republiky odohral dramatický incident, keď neznámy muž polial bránu benzínom a podpálil. Policajti rýchlo zasiahli, ale prekvapenie nastalo, keď sa páchateľ priznal k činu s nečakaným vysvetlením.

V Bratislave došlo k ohnivému útoku na budovu Úradu vlády Slovenskej republiky. Incident sa odohral ešte v utorok krátko pred 22.00 hod. a zasahovali pri ňom policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I ako aj policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky.

Muž, neskôr identifikovaný ako 56-ročný Jozef T. z Bratislavy, prišiel k objektu Úradu vlády Slovenskej republiky, kde následne polial benzínom a zapálil bránu vedúcu dovnútra.

Po príchode policajtov na miesto bolo zistené, že príslušníci Úradu ochrany ústavných činiteľov a diplomatických misií zadržali muža, ktorý bol zodpovedný za tento čin. Muž sa na mieste priznal ku spáchaniu tohto činu a uviedol, že ho urobil z osobných dôvodov, viedli ho k tomu osobné problémy.

56-ročný Jozef T. bol za účelom vykonania ďalších potrebných úkonov eskortovaný policajtmi na príslušné oddelenie Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I, kde bol obvinený z trestného činu výtržníctva a poškodzovania cudzej veci. Súd rozhodol o jeho väzobnom stíhaní, pričom sa momentálne nachádza vo väzbe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk