Drámy v závere týždňa: Dievča sa pokúsilo o samovraždu a agresívny muž sa takmer utopil v Dunaji

Kolaz bratislava vikend drama.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages, Mestská polícia Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Muž bol v ohrození života, ležal na brehu Dunaja a mal triašku. Keď sa však prebral, bol agresívny. Mladé dievča zas vyliezlo na žeriav a plánovalo sa zabiť. Všetko však dopadlo dobre.

Strašná dráma na Mlynských Nivách mala napokon dobrý koniec. Mladé, len 15-ročné dievča chcelo ukončiť svoj život skokom zo žeriavu. Informoval o tom portál noviny.sk s tým, že k incidentu došlo v sobotu 14. januára.

Dievča si na stavenisku všimli stavbári, ktorí sa tu ešte vo večerných hodinách nachádzali. Na žeriav sa dievča dostalo do asi 80 metrovej výšky, odkiaľ mu pomohli hasiči. Privolaní záchranári na mieste poskytli dievčaťu prednemocničnú zdravotnú starostlivosť a ako informoval portál Andrej Hirjak z OS Záchrannej zdravotnej služby, previezli ju Národný ústav detských chorôb v Bratislave. Udalosť vyšetruje aj polícia.

Rovnako cez víkend riešila Mestská polícia Bratislava muža ležiaceho na brehu Dunaja v lokalite Tyršovho nábrežia. Podľa oznamu, ktorý telefonicky dostali, sa mal najskôr muž nekoordinovane pohybovať po brehu a dokonca niekoľkokrát aj vstúpiť do Dunaja.

Vyslaná hliadka mestskej polície muža skutočne na brehu našla. Bol podchladený, zjavne dezorientovaný, sťažoval sa na nevoľnosti a mal triašku, taktiež si hliadka všimla na mužovi zranenie hlavy.

Zranený muž ležal na brehu a nevedel sa pohnúť. Mestskí policajti si preto museli na pomoc zavolať ďalšiu hliadku. Spoločne sa im ho tak podarilo dostať do bezpečia. Privolali mu tiež posádku rýchlej zdravotnej pomoci. „Po ošetrení záchranármi priamo na mieste sa však 44-ročný muž začal správať agresívne. Policajná hliadka im preto poskytla asistenciu pri jeho prevoze do nemocnice na ďalšie potrebné vyšetrenia,“ uzatvorila Mestská polícia Bratislava.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk