Drevené ohrádky na zber vianočných stromčekov vyprázdnili už šesťtisíc krát

Druhy zivot stromcekom stromcek zber ohradka.jpg

Za necelé dva týždne z ohrádok odviezli 132 ton stromčekov, ktoré použijú na výrobu knižníc.

Zamestnanci bratislavskej mestskej spoločnosti OLO – Odvoz a likvidácia odpadu od začiatku roka vyprázdnili drevené ohrádky na zber vianočných stromčekov už šesťtisíc krát. Ako informuje OLO na sociálnej sieti, z ohrádok odviezli až 132 ton stromčekov, ktoré použijú na výrobu knižníc.

Na prvé dva týždne zberu odzdobených živých vianočných stromčekov posilnili zvozy. „Naše posádky sa k ohrádkam vracali niekoľkokrát denne,“ poznamenalo OLO s tým, že za necelé dva týždne vyzbierali viac ako 22-tisíc stromčekov.

V rámci hlavného mesta je rozmiestnených 800 drevených ohrádok určených k odkladaniu vianočných stromčekov. OLO konštatuje, že plnú alebo poškodenú ohrádku vyriešia v spolupráci s Komunálnym podnikom Bratislavy ešte v deň prijatia podnetu.

V porovnaní s minulým rokom sme však zaznamenali výrazný pokles takýchto podnetov,“ uvádzajú. Zároveň dodávajú, že v ohrádkach nachádzajú aj stromčeky v kvetináčoch či plastových vreciach. Upozorňujú, že takto odložené stromčeky nemôžu byť ďalej materiálovo zhodnotené a končia v spaľovni.

Spoločnosť Bučina Eko vyzbierané stromčeky ďalej materiálovo zhodnocuje na drevotriesku, z ktorej v spoločnosti Ikea vyrobia 150 knižníc. Tie naplnia knihami z KOLO – Bratislavského centra opätovného použitia a umiestnia v domovoch seniorov, centrách pre deti a rodiny, či rôznych dobrovoľníckych centrách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk