Droba nechce zvýšenie daňového bonusu až do sumy 140 eur, označil to za antiľudské rozhodnutie

Paniaze bonus samosprávny kraj rodina
Foto: ilustračné, GettyImages

Podľa Juraja Drobu bude prijatie daňového bonusu v praxi znamenať obmedzenie služieb župy obyvateľom.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba vyzval poslancov Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR), aby neprijímali návrh na zvýšenie daňového bonusu až do sumy 140 eur pre deti od 0 – 18 rokov. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Vyzývam poslancov slovenského parlamentu, aby nepodľahli falošnej ilúzii kupovania si 140-eurovej priazne voličov, ktorá však na konci položí SR na kolená. Ako zodpovedný predseda BSK vyzývam poslancov NR SR, aby sa nepodieľali na deštrukcii Slovenska,“ uviedol Droba.

Populistický zámer

Reagoval tak na informácie, že bez predchádzajúceho medzirezortného pripomienkového konania, či bez stanovísk ÚHP a IFP bol v parlamente opäť predložený takýto legislatívny návrh.

Legislatívny zámer označil za populistický, ktorý likviduje slovenské samosprávy. Tie sú podľa jeho slov už aj tak vďaka záchrane krajiny počas pandémie COVID-19 na pokraji krachu.

Výpadok zdrojov zapríčiní, že obrovské množstvo slovenských obcí a miest, rovnako tak aj žúp spadne na úroveň takého zadlženia, ktoré bude automaticky znamenať obrovský problém,“ upozornil Droba.

Antiľudské rozhodnutie

Vo svojej výzve slovenským poslancom, ktorú zverejnil na svojom facebookovom profile, vymenoval, čo všetko prijatie takéhoto návrhu spôsobí. Podľa jeho slov bude prijatie daňového bonusu v praxi znamenať obmedzenie služieb župy obyvateľom.

Podotkol, že sa to dotýka nielen BSK, ale aj všetkých slovenských regiónov, miest a obcí. Prorodinný balíček preto nazval antiľudským rozhodnutím.

V závere svojho videa predseda BSK vyjadril presvedčenie, že hovorí v mene všetkých predstaviteľov slovenskej samosprávy, ktorí dôverne poznajú prácu pre ľudí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk