Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nový Ružinov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: Compass Architekti / yimba.sk

Druhá etapa Nového Ružinova požiadala o územné rozhodnutie, prinesie byty aj apartmány

Ako uvádza stránka yimba.sk, v týchto mesiacoch dostáva svoju konečnú podobu prvá časť projektu Nový Ružinov. Ten vzniká v lokalite, ktorá je známa pod názvom Nové Pálenisko.

Táto lokalita doteraz pozostávala z polí, zástavby malopodlažného charakteru, taktiež stavieb dopravnej infraštruktúry a v neposlednom rade výrobných areálov. V najbližších rokoch by sa tu však mala rozrásť mestská štruktúra.

„Aktuálne dokončovaná prvá časť projektu pozostáva zo šestice bytových domov, ktoré spoločne vytvárajú akési malé sídlisko, ktorého srdcom je parkovo upravená centrálna plocha. Členenie projektu aj jeho architektúra voľky-nevoľky asociuje iný bratislavský development, Slnečnice, čo je do veľkej miery dané zhodnými architektmi, kanceláriou Compass,“ píše sa na webe yimba.sk.

Developerom projektu Nový Ružinov je však spoločnosť CZ Slovakia, tá už požiadala o vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby pre svoju druhú časť, ktorá má vzninúť severovýchodne od existujúceho areálu. Na ploche, ktorá sa aktuálne využíva ako poľnohospodárska pôda, má vzniknúť päť bytových domov a dva polyfunkčné objekty pre dopravné služby.

„Tieto polyfunkčné objekty budú mať najväčší rozsah aj podlažnosť, pôjde o doskové domy so siedmimi nadzemnými podlažiami. Sledovať budú líniu novej ulice, ktorá vznikne severne od tejto časti developmentu, a ktorá ho prepojí s existujúcou štvrťou rodinných domov. Zvyšné bytové domy budú bodové a budú mať päť nadzemných podlaží. Svojim osadením vytvoria v strede akýsi vnútroblok s parkovou úpravou,“ spresňuje autor stránky yimba.sk.

Funkcia, ktorá tu bude prevažovať, je rezidenčná, pričom pribudne aj veľký počet apartmánov a vynechané nebudú ani administratívne priestory. To je dané samotnými regulatívami Územného plánu, hoci – ako píše web yimba.sk – v lokalite je potenciál najmä pre rezidenčnú funkciu.

Developer má v pláne vybudovať 120 bytov, 55 apartmánov a 76 jednotiek pre zariadenia sociálnych služieb. Zastúpenie tu majú mať obchodné a administratívne priestory v polyfunkčných budovách. Obyvatelia či návštevníci tu zaparkujú na 442 miestach.

„V prípade skorého vydania územného rozhodnutia, ako aj stavebného povolenia, by sa mohli prvé práce spustiť ešte v priebehu tohto roka. Ak by sa tak stalo, realizácia by trvala približne do roku 2022. Informácie o dátume oficiálneho spustenia predaja zatiaľ nie sú známe,“ dodáva záverom yimba.sk.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X