Druhú fázu projektu Urban Residence práve dokončujú, tretia je už vo výstavbe

Urban residence 1.jpg
zdroj: www.yimba.sk / Lucron

Projekt Urban Residence, za ktorým stojí spoločnosť Lucron, vyrastá pozdĺž Račianskej ulice. Kedysi sa na tomto mieste nachádzali priemyselné areály.

Ako sa píše na webe yimba.sk, po dokončení bude polyfunkčný súbor pozostávať z trojice blokov. Tie svojim členením vytvoria parkovo upravený vnútroblok, ktorý po spojení s podobným vnútroblokom vznikajúcim v rámci projektu Pri Mýte vytvorí jeden líniový park.

Aktuálne je dokončená prvá časť, ktorá pozostáva z domov AI a AII, pričom investor vypredal všetkých 210 bytov a apartmánov. „Odovzdávanie jednotiek by sa malo čoskoro rozbehnúť v bloku B, kde sa nachádza 147 bytov a apartmánov, z toho je predaných 145, posledný pribudne výškový blok C, ktorý tvorí dominantu komplexu s 80 rezidenciami, z toho je predaná niečo vyše polovica,“ píše sa na webe yimba.sk.

Dom B tvorí mierne zalomený dokový objekt s deviatim podlažiami, pričom najvyššie dve podlažia sú tvorené terasami a mezonetmi. Byty na prvom nadzemnom podlaží zas majú predzáhradky.

„Na dome C sa zatiaľ začalo len s hĺbením stavebnej jamy, z ktorej vyrastie 12-podlažná budova. Táto bude v danom prostredí pôsobiť pomerne dominantne, hoci má pendanta v podobe najvyššej budovy Pri Mýte,“ uvádza web yimba.sk.

Nakoľko je výstavba budovy C ešte len v úvodnej fáze, potrvá nejakú dobu, kým bude celý komplex stavebne dokončený. Kolaudácia tohto domu je v pláne na jar 2021, čiže o dva roky. Väčšina prác by však mala byť ukončená do konca roka 2020.

„Celá zóna okolo Račianskej ulice prechádza postupnou transformáciou, kedy ustupuje pôvodná výroba, ktorá je nahrádzaná rezidenciami, občianskou vybavenosťou a v určitej miere aj kanceláriami. V bezprostrednom okolí Urban Residence vzniklo alebo vznikne viacero developmentov, ktoré zvýšia úroveň a prestíž lokality a vyvolanými investíciami ju okrášlia,“ konštatuje stránka yimba.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk