Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
psíčkari
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
petrzalka.sk
15. mája 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o., petrzalka.sk

Druhý domov pre havkáčov sa osvedčil

Čísla návštev dokazujú, že druhý domov pre havkáčov sa osvedčil. Petržalka pokračuje v trende rozširovania služieb pre majiteľov psov.

Oplotený výbeh na Wolkrovej ulici tvorí pozemok s výmerou takmer 66 árov. Pozostáva z trávnatej plochy so stromami o výmere 5 858 štvorcových metrov a cvičiska s výmerom 800 metrov štvorcových.

„Každý deň nás navštívia majitelia so 120 až 140 psami. O ich záujme ako aj atraktivite výbehu svedčí jednak to, že denne vyvezieme takmer 40 l psích exkrementov a tiež záujem o výcvik psov, ktorý zabezpečujeme vo svojej réžii,“ konštatuje Juraj Ferko z výcvikovej školy Doggie, organizácie, ktorá s Petržalkou spolupracuje na prevádzke výbehu.

Starosta Petržalky Vladimír Bajan tvrdí, že mestská časť ma záujem o vybudovanie ďalšieho výbehu: „Mali sme naplánovaný jeden výbeh na Vyšehradskej, ozvali sa však niektorí obyvatelia z okolitých domov, že sú proti. Pripravujeme alternatívne riešenie, o ktorom budeme včas informovať. Musíme hľadať také pozemky, ktoré sú vo vlastníctve alebo v správe, či už mesta alebo našej mestskej časti a kde nie sú problémy povedzme s dostupnosťou alebo infraštruktúrou.“

Mestská časť pre psíčkarov vytvorila rôzne podujatia, ktoré budú súčasťou festivalu Dni Petržalky. Už prvá z týchto akcií, Agility, sa uskutoční v sobotu 16. mája 2015 od 9. hodiny na Námestí Jána Pavla II.

Prehľad všetkých podujatí venovaných psíčkarom je spracovaný v Newsletteri, ktorý je zverejnený na web stránke Petržalky, na sociálnej sieti a zároveň je zasielaný na emailové adresy obyvateľov, ktorí sa prihlásili k ich odberu.

newsletter, psíčkari
petrzalka.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X