Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skola otvorenie koronavírus
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
20. februára 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Dúbravka a Karlova Ves otvoria svoje základné školy najskôr po jarných prázdninách

Školy sú otvorené v Starom Meste a Ružinove, od pondelka otvorí svoje školy aj mestská časť Rača.

Dúbravka a Karlova Ves otvoria svoje základné a materské školy najskôr po jarných prázdninách.

Na základe rokovania starostov okresu Bratislava 4, krízového štábu mestskej časti Bratislava – Dúbravka a prieskumu medzi rodičmi bude organizácia základných a materských škôl pokračovať po 22. februári v súčasnom režime,“ informuje Dúbravka na sociálnej sieti.

V prípade zlepšenia pandemickej situácie mestská časť otvorí materské školy minimálne pre predškolákov a základné školy pre 1. až 4. ročník prezenčne od 8. marca.

Naďalej dištančne

Žiaci základných škôl v Dúbravke sa budú od nasledujúceho týždňa aj naďalej vzdelávať dištančne.

Tak ako doteraz, bude k dispozícii aj školský klub pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorým povaha práce neumožňuje pracovať z domu,“ uviedla mestská časť a dodala, že pre deti týchto rodičov zostanú od budúceho týždňa otvorené aj materské školy.

Ochrana zamestnancov

Podobný postup otvárania škôl zvolila aj Karlova Ves. „Krízový štáb mestskej časti po dôkladnom zvážení dostupných informácií rozhodol, že materské a základné školy sa pre prezenčné vyučovanie začnú otvárať v prípade, ak sa epidemiologická situácia medzitým nezhorší, 8. marca, teda po jarných prázdninách,“ uviedla mestská časť.

Krízový štáb tak rozhodol po posúdení údajov o súčasnej epidemiologickej situácii a z dôvodu ochrany pedagogických a nepedagogických zamestnancov.

Časť dosiaľ nebola zaočkovaná a u zaočkovaných sa ešte nestihla vytvoriť potrebná imunita,“ uzavrela Karlova Ves.

Otvorený prvý stupeň

Prvý stupeň základných škôl otvorili od pondelka 15. februára mestské časti Staré Mesto a Ružinov. Návšteva školy je na dobrovoľnom rozhodnutí rodičov a je podmienená negatívnym testom na COVID-19 za dodržania prísnych protiepidemiologických opatrení.

Od pondelka 22. februára otvorí svoje základné a materské školy aj mestská časť Rača. „Školy budú otvorené podľa kapacitných, priestorových, personálnych možností a prejaveného záujmu rodičov,“ uvádza mestská časť s tým, že je rešpektované rozhodnutie rodiča, ak sa rozhodne dať dieťa do školy až po prázdninách.

Kapacitne nie je možné otvoriť všetky triedy a plný rozsah tried. Nastavujeme takto pilotný a postupný proces otvárania škôl, ktorý bude v priebehu budúceho týždňa vyhodnocovaný a na základe jeho výsledkov budeme informovať o ďalšom postupe po jarných prázdninách,“ doplnila Rača. Zamestnancom škôl zabezpečí mestská časť FFP2 respirátory na každý deň.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X