Dúbravka aj Rača si pripravili vianočné trhy s bohatým programom

Vianočné trhy program vianoce atmosfera
Foto: ilustračné, GettyImages

Súčasťou trhov v Dúbravke budú hudobné vystúpenia, tvorivé dielne, betlehem aj občerstvenie.

V Dúbravke budú cez víkend po prestávke komorné vianočné trhy. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinátová, vianočné stánky budú pred Domom kultúry Dúbravka od piatka 9. decembra do soboty 10. decembra. Súčasťou trhov bude hudba, tvorivé dielne, betlehem aj občerstvenie. „V piatok program otvorí po 14.30 Základná umelecká škola Eugena Suchoňa z Batkovej, po nej sa predstavia tohtoroční výhercovia súťaže Dúbravka hľadá talent,“ uviedla hovorkyňa s tým, že nasledovať bude ďalší hudobný program.

Sobotný program potrvá od 14.00 do 18.00 hod. Najskôr bude venovaný deťom, neskôr dychovej hudbe. „Vianočné trhy obohatia sprievodné programy – Sokoliareň, zábava aj poučenie s Minizoo Devín, či výstava Adventná kytica v Galérii Villa Rustica,“ doplnila Marcinátová.

Tak isto aj Rača organizuje od piatka 9. decembra do nedele 11. decembra komorné vianočné trhy. Ako informuje referent komunikácie mestskej časti Miroslav Vajs, ich súčasťou bude privítanie Mikuláša, dobročinná zbierka, vystúpenia škôlkarov a žiakov z miestnych, ako aj vianočné koncerty. Program sa začne v piatok o 15.00 hod. pred Nemeckým kultúrnym domom vystúpením račianskych škôlkárov a školákov, nasledovať bude hudobný koncert a ďalší program v Červenej lisovni.

Na trhoch budú predávať vianočné drobnosti vytvorené žiakmi zo Základnej školy Tbiliská, pričom výťažok z predaja poputuje obyvateľom v núdzi. Sobotu na vianočných trhoch otvorí Mikuláš. „Príde o 15.00 na vinohradníckom koči pred Nemecký kultúrny dom,“ priblížil Vajs.

Víkendové podvečere budú patriť vystúpeniam hudobníkov a folklórnych súborov a zborov. „Počas celých troch dní nebude chýbať predaj cukroviniek, perníkov, oplátok, trdelníkov, drevených výrobkov či svietnikov,“ doplnil s tým, že račiansky vianočný punč bude ponúkať starosta Michal Drotován v prezentačnom stánku mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk