Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ihrisko Pekníkova
Foto: archívne, www.facebook.com
15. júna 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Dúbravka chce tento rok napriek situácii zrealizovať niekoľko projektov z externých zdrojov

Mestská časť plánuje vybudovanie hokejbalového ihriska v priestoroch Parku Pekníkova.

Bratislavská Dúbravka chce tento rok zrealizovať z externých zdrojov niekoľko veľkých projektov. Mestská časť o tom informovala na sociálnej sieti.

Granty a dotácie sa redukujú, niektoré sa tento rok z dôvodu pandémie úplne zastavili,“ uvádza mestská časť, ktorá chce napriek tejto situácii realizovať niekoľko projektov.

Tento rok máme v pláne budovanie ďalšieho hokejbalového ihriska v priestoroch Parku Pekníkova. Jedno sa tam síce nachádza, ale to už nevyhovuje normám, preto sme sa rozhodli, že ho prostredníctvom externých finančných prostriedkov nahradíme,“ vysvetlil projektový manažér Dúbravky Štefan Maceják.

Kultúra aj šport

Našim cieľom je z externých zdrojov podporovať rôzne aktivity v oblasti športu, životného prostredia, kultúry a podobne. Za minulý rok sa nám podarilo na takéto aktivity získať približne štvrť milióna eur,“ doplnil Maceják a ako príklad uviedol multifunkčné ihrisko Pekníkova, v rámci ktorého má pribudnúť aj nové hokejbalové ihrisko.

Tento rok máme tiež v pláne rekonštruovať malú telocvičňu v základnej škole Pri Kríži, ďalším projektom je zelená strecha v materskej škole Galbavého a v neposlednom rade aj hasičská zbrojnica na Žatevnej,“ vymenoval Maceják a dodal, že spoločnou snahou všetkých oddelení miestneho úradu je vyhľadávať rôzne aktivity, ktoré sa dajú podporiť z externých zdrojov. „Našou úlohou je pripraviť kvalitný projekt a získať naň finančné prostriedky,“ uzavrel.

Pokles príjmov

Celkový pokles príjmov mestskej časti sa odhaduje na 973-tisíc eur. Na júnovom zastupiteľstve budú poslanci schvaľovať zmenu rozpočtu tak, aby bol ku koncu roka vyrovnaný.

Pokles príjmov z miestnych daní Dúbravka odhaduje na úrovni 70-tisíc eur, príjmy z prenájomov poklesnú o približne 146-tisíc eur, o ďalších 77-tisíc eur príde Dúbravka z dôvodu výpadku príjmov z kultúrnych podujatí a 80-tisíc stratí na poplatkoch rodičov za prevádzkové náklady materských škôl.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X