Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pošta na Saratovskej, škôlka na Kpt. Rašu
Foto: ilustračné, odkazprestarostu.sk
25. novembra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Dúbravka dáva do prenájmu budovu materskej školy a pozemky do prenájmu, takáto je ich cena

Dúbravka chce pozemky a budovu bývalej škôlky prenajať na konkrétne účely, jednou z možností je aj parkovací dom.

Dúbravka vypísala verejnú obchodnú súťaž na prenájom pozemkov a budovy na ulici Kapitána Rašu, ktoré sú určené na prevádzkovanie verejne prospešných služieb, jednou z možností je aj prevádzka parkovacieho domu.

Ide o dva pozemky s výmerou vyše tritisíc štvorcových metrov a o objekt bývalej materskej školy, mesačné nájomné určila mestská časť vo výške takmer tritisíc eur. Vyplýva to z informácií na oficiálnej webovej stránke Dúbravky.

Nájomnú zmluvu s víťazom verejnej obchodnej súťaže uzatvoria na 30 rokov. Záujemcovia môžu predkladať svoje ponuky do 31. januára 2020, pričom kritériom hodnotenia ponúk je najvyššie ponúknuté nájomné.

Dlhodobý prenájom

Mestská časť chce tieto priestory prenajať dlhodobo, aby nájomca objekt zrekonštruoval, výšku investícií preto započítajú do ceny nájmu. „Objekt materskej školy je niekoľko rokov nevyužívaný a je v zlom technickom stave, vyžaduje kompletnú rekonštrukciu,“ napísali v dokumente obchodnej verejnej súťaže.

Záujemca však bude môcť priestory využívať len na poskytovanie verejnoprospešných služieb pre občanov, ako je napríklad prevádzka sociálnych služieb pre seniorov alebo zdravotne znevýhodnených alebo sociálna služba pre inú znevýhodnenú skupinu, prevádzka školského alebo predškolského zariadenia, prevádzka zdravotníckeho zariadenia, voľnočasového centra pre deti a mládež. Do úvahy prichádza tiež parkovací dom a iné služby, ktoré majú štatút verejnoprospešných.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X