Dúbravka do nového roka vykročí otvorením parku pri Horanskej studni

Park ilustracna foto dubravka.jpg
Foto: Dúbravka

Starosta však dodal, že nevysporiadané pozemky brzdili jeho dokončenie.

Dúbravka chce do nového roka vykročiť otvorením medzigeneračného parku v starej Dúbravke pri Horanskej ulici. Pre agentúru SITA to uviedol starosta uvedenej mestskej časti Martin Zaťovič.

Zároveň priznáva, že rozšírenie Harmincovej ulice, na ktorom ešte stále pracujú, sprevádzali komplikácie. „Brzdou sú nevysporiadané pozemky a neprimerané finančné nároky jedného z vlastníkov,“ vysvetlil Zaťovič.

Pokračovanie rekonštrukcii

Dúbravka chce v roku 2020 pokračovať v postupnej rekonštrukcii kuchýň v materských školách. Plánujú aj rekonštrukciu hygienických zariadení, šatní a príslušenstva v Dome kultúry Dúbravka. V roku 2020 chcú tiež vytvoriť možnosti trávenia voľného času na čerstvom vzduchu pre tínedžerov a mladých.

Pôjde o ihriská a športoviská. Plánujeme pumptrek, workoutové ihrisko a kardiozónu s fit prvkami,“ vysvetlila hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinatová.

V roku 2019 musela mestská časť niektoré projekty, ako napríklad park Pod záhradami či pešiu zónu, odložiť. „Dôvodom je podfinancovanie samospráv,“ vysvetlila Marcinatová. Podľa jej slov štát pridáva samosprávam úlohy bez dodatočnej finančnej kompenzácie. Ako príklad uviedla bezplatné obedy, rekreačné poukazy či chodníkovú novelu.

Dubravka park.jpg
Foto: Dúbravka
Dubravka park navrh.jpg
Foto: Dúbravka

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk