Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Babka, vnučka, opatrovateľka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: depositphotos.com
11. apríla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Dúbravka dostala dotáciu na opatrovateľky, prefinancuje mzdy 19 pracovníčkam

Mestská časť získala na pracovné miesta pre opatrovateľky dotáciu z národného projektu Podpora opatrovateľskej služby. Výška príspevku na jednu opatrovateľku je 507 eur mesačne v prípade, že pracuje na plný úväzok.

Dúbravka má v súčasnosti 24 opatrovateliek, ktoré sa denne starajú o miestnych seniorov a vďaka dotácii bude vedieť prefinancovať časť mzdy 19 z nich po dobu 27 mesiacov. Cieľom projektu je rozvoj opatrovateľskej služby tak, aby seniori či invalidní ľudia nemuseli končiť v pobytových zariadeniach. Informovala o tom hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.

Projekt v Dúbravke spustili tento mesiac. Peniaze, ktoré sa mestskej časti podarí ušetriť, chcú investovať do skvalitnenia služieb a aj do prestavby miestneho oddelenia sociálnych vecí a zdravotníctva, ktoré často navštevujú seniori aj invalidi.

Po rokoch sa chystá jeho rozšírenie a príprava bezbariérových priestorov v rámci budovy miestneho úradu v Dúbravke na Žatevnej 4,“ informuje v tlačovej správe Marcinátová. Ako ďalej vysvetľuje, o nenávratný finančný príspevok sa mohli uchádzať poskytovatelia opatrovateľskej služby, ktorí robia terénnu opatrovateľskú službu v zmysle príslušných zákonov. „Podmienkou pre uhradenie nenávratného príspevku poskytovateľovi opatrovateľskej služby bude reálne odvedený výkon opatrovateľskej služby v požadovanom rozsahu a v súlade so zákonom o sociálnych službách,“ uvádza Marcinátová v tlačovej správe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X