Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rekonstrukcia skola dubravka investicie.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Reprofoto: www.facebook.com
20. júla 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Dúbravka má na tento rok rozpočet vo výške 16,5 milióna eur, investovať ich chce hlavne do školstva

Mestská časť v roku 2020 vynaloží na výdavky súvisiace so školstvom 8,2 milióna eur.

Rozpočet Dúbravky na tento rok je 16,5 milióna eur, najviac výdavkov pohltí školstvo. Dúbravka predstavila systém prerozdelenia svojich príjmov a výdavkov na sociálnej sieti.

Ako mestská časť pracujeme s niekoľkými miliónmi eur a tieto musíme nejakým spôsobom naplánovať a rozdeliť,“ vysvetľuje vedúci ekonomického oddelenia Ignác Olexík a dodáva, že najviac výdavkov pohltí školstvo.

Školstvo aj životné prostredie

Školstvo podporuje aj štát, takže sú to takzvané prenesené kompetencie, týkajúce sa základných škôl a potom originálne kompetencie, týkajúce sa materských škôl,“ doplnil.

Dúbravka v roku 2020 vynaloží na výdavky súvisiace so školstvom 8,2 milióna eur. Zvyšné financie z rozpočtu mestskej časti sú prerozdelené do ostatných odvetví.

Na životné prostredie je naplánovaná suma 565-tisíc eur, na opravy ciest 420-tisíc eur, na opatrovateľskú službu 506-tisíc eur. Ostatné výdavky poputujú napríklad na územný rozvoj mestskej časti či výstavbu.

Znížený rozpočet

Koncom júna Dúbravka znížila svoj tohtoročný rozpočet o takmer 2,5 milióna eur. „Mestská časť sa musela podobne ako iné samosprávy vysporiadať s finančným výpadkom v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu a musela stopnúť a škrtať viaceré plánované projekty, investície a výdavky,“ vysvetlila hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinatová.

Dúbravka nebude šetriť na výdavkoch smerujúcich do školstva, budeme zabezpečovať chod základných funkcií, ako je údržba zelene, starostlivosť o seniorov alebo služby občanom,“ doplnil prednosta úradu Rastislav Bagar a dodal, že hlavným zdrojom šetrenia budú kapitálové výdavky.

Niektoré plánované projekty sme museli prerušiť alebo presunúť do budúceho roka,“ uzavrel. Oblasťami, v ktorých bude musieť mestská časť tento rok škrtať, sú najmä kultúra, zábavná činnosť a podujatia, mzdy a odmeny zamestnancov či dotácie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X