Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestny úrad Dúbravka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
10. februára 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Dúbravka od marca mení riaditeľa domu kultúry i organizáciu kultúry

Mestská časť Dúbravka vymenila riaditeľa Domu kultúry Dúbravka a mení aj organizáciu kultúry v mestskej časti. Dom kultúry Dúbravka totiž ako príspevková organizácia zanikne a od marca bude patriť pod miestny úrad. Nové oddelenie bude zastrešovať celú kultúrnu ponuku v mestskej časti a zabezpečovať kultúrne akcie. Rozhodli o tom na februárovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva dúbravskí poslanci.

Pre zmenu organizácie kultúry sa Dúbravka rozhodla preto, že kultúra v mestskej časti doteraz fungovala v dvoch líniách a často bola chaotická, vysvetľuje hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová. V mestskej časti sa totiž v súčasnosti o túto oblasť stará oddelenie kultúry, školstva, športu a projektových činností, no funguje tam aj príspevková organizácia Dom kultúry Dúbravka, ktorá organizuje kultúrne podujatia. To sa od marca zmení a obe sa spoja v jednom oddelení na miestnom úrade.

Zmenou v organizácii kultúry chce Dúbravka zefektívniť aj prácu domu kultúry či prehodnotiť počet jeho zamestnancov. Dnes totiž v dome kultúry pracuje deväť ľudí, z toho osem na plný pracovný úväzok. Zmenami chce mestská časť tiež zlepšiť hospodárenie a starostlivosť o tento majetok. Inventarizácia totiž odhalila neporiadok v evidencii, chýbali tiež časti zariadenia a majetku domu kultúry v hodnote 65-tisíc eur, dodala Marcinátová.

Dúbravka sa zároveň rozhodla vymeniť aj riaditeľa Domu kultúry Dúbravka. Doterajšiu riaditeľku Henrietu Dóšovú od marca nahradí Peter Varga. Nového šéfa kultúrneho domu mestská časť vybrala vo výberovom konaní. Varga prešiel dvoma kolami konkurzov a výberom nezávislej poroty zloženej z odborníkov z rôznych oblastí kultúrneho života. Do funkcie ho v utorok 9. februára schválili dúbravskí poslanci.

„Chcem pritiahnuť kultúru späť do Dúbravky a prilákať aj nových umelcov. Potrebný bude aj personálny audit a posúdenie výhodnosti existujúcich zmlúv,“ sprostredkovala slová Petra Vargu hovorkyňa Dúbravky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X