Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie, autá
ilustračné: pixabay.com
6. októbra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Dúbravka mení parkovací systém, žiada o trpezlivosť

Po novom zabezpečí miestny úrad po vydaní parkovacieho miesta očíslovanie boxov, urobí zvislé aj vodorovné značenie a užívateľ tak dostane box na parkovanie v zmysle platnej legislatívy.

Ako ďalej informovala Zuzana Morávková z tlačového oddelenia dúbravského Miestneho úradu, obyvatelia s trvalým pobytom v Dúbravke budú môcť parkovať alternatívne. To znamená, že na jeden parkovací box budú môcť vydať viac parkovacích preukazov pre ľudí, ktorí žijú v spoločnej domácnosti. Doteraz platné povolenia aj preukazy ostávajú v platnosti, pričom každý Dúbravčan môže požiadať o vydanie ďalších preukazov.

Povolenia sa budú vydávať maximálne na dva roky a aj naďalej sa budú viazať na evidenčné číslo. Vlastník bude povinný mať parkovací preukaz, ktorý obsahuje identifikačné údaje vozidla a umiestni ho na viditeľnom mieste.

Aktuálne podané žiadosti vybavujú, mestská časť prosí preto všetkých čakateľov o trpezlivosť. Miestny úrad mení totiž systém v záujme zlepšenia situácie s parkovaním v Dúbravke. Žiadosti, ktoré prišli do septembra 2016, úrad už riešil, pre 91 uchádzačov zamestnanci úradu parkovacie miesta našli a postupne budú komunikovať so všetkými. Prisľúbené miesta pridelí miestny úrad podľa dohody. Problematické lokality ako napríklad ulice Fedákova, Batkova, Nejedlého, Saratovská a Cabanova bude mestská časť riešiť vtedy, keď vybudujú ďalšie parkovacie miesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X