Dúbravka navýšila sumu na projekt rekonštrukcie domu kultúry na necelých 200-tisíc eur

Dom_kultury_dubravka_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Pôvodnú sumu 50-tisíc eur navýšila mestská časť na 195-tisíc eur.

BRATISLAVA 24. júla – Bratislavská mestská časť Dúbravka navýšila sumu na vypracovanie projektovej dokumentácie na prestavbu a rekonštrukciu Domu kultúry Dúbravka.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová, pôvodnú sumu 50-tisíc eur navýšila mestská časť na 195-tisíc eur s tým, že 100-tisíc eur presunie z plánovanej rekonštrukcie strechy na miestnom úrade na Žatevnej ulici a ostatné peniaze sa presunú z financií určených na drobné opravy v kultúrnom dome.

“Nemá zmysel robiť drobné úpravy, keď sa plánuje rekonštrukcia,“ vysvetlil prednosta miestneho úradu Rastislav Bagar. Tieto zmeny v rozpočte samosprávy nebudú mať podľa neho žiadny dopad na zmenu výšky prebytku rozpočtu.

V marci tohto roka vypísala mestská časť verejnú anonymnú jednokolovú architektonickú súťaž na riešenie Rekonštrukcie a dostavby objektu Domu kultúry Dúbravka. Na základe hodnotenia odbornej poroty sa víťazom súťaže stal návrh architekta Miroslava Vrábela.

“Pozitívne je prepojenie komerčných priestorov s námestím a vybudovanie a usporiadanie námestia pre účely konania trhov. Ako jediný zo zaslaných návrhov invenčne rieši perspektívne využitie plochy strechy a plusom je aj využitie spoločného priestoru s presvetlením a umiestnením výťahu či jednoduchá prevádzková štruktúra objektu,“ zhodnotila víťazný návrh porota.

Dom kultúry v Dúbravke začal slúžiť na jeseň v roku 1986. Dôvodom vyhlásenia architektonickej súťaže bol súčasný stav objektu, jeho technické a funkčné zostarnutie a tiež zámer mestskej časti premiestniť do domu kultúry sídlo miestneho úradu, ktorý dnes funguje v troch objektoch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk