Dúbravka pokračuje v revitalizácii plochy na ulici Karola Adlera pred tanečnou školou

Dubravka karola adlera parcik revitalizacia.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

V rámci revitalizácie verejného priestoru mestská časť zasadí vzrastlé hraby a využije takzvaný TreeParker.

Dúbravka v rámci revitalizácie verejného priestoru na ulici Karola Adlera pred tanečnou školou zasadí vzrastlé hraby a využije takzvaný TreeParker. Ako uvádza hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinátová, ide o systém prekoreniteľných buniek vhodný pri sadení stromov do náročného mestského prostredia.

Systém zabraňuje zhutneniu pôdy tým, že prenáša váhu zaťaženia akéhokoľvek povrchu a zabezpečuje tak optimálne podmienky pre rast koreňov i prístup vody ku koreňom stromov,“ vysvetlila Marcinátová.

Cieľom revitalizácie je oživiť pôvodnú rozsiahlu asfaltovú plochu a zlepšiť mikroklímu. „Prípravu projektu už možno vidieť pred tanečnou školou. Ide o veľký asi 1,5 metrový výkop, do ktorého príde stromový substrát s hlbokými zakoreňovacími bunkami,“ priblížila hovorkyňa. Po vysadení troch vzrastlých hrabov pred tanečnou školou osadí mestská časť na priestranstvo centrálny hrací lanový prvok, akúsi ležatú osmičku.

Výmenou prešli už tunajšie hojdačky, hrací prvok v pieskovisku a dokončujeme úpravu ich okolia,“ dodáva vedúca oddelenia životného prostredia Mária Smiešková s tým, že v letných mesiacoch tu už pribudli nové bránky a oplotenie, ktoré oddelilo športovú časť a detské ihrisko.

Minulosťou je už aj bývalá plocha so starou železnou konštrukciou hojdačiek z 80. rokov, ktorá sa tiež zmení na zelenú. Časť asfaltového priestoru nahradí výsadba a oddychová plocha s lavičkami. Okrem toho mestská časť pokračuje aj s rekonštrukciou detského ihriska Nejedlého 47.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk