Dúbravka pokračuje v stretnutiach s obyvateľmi v teréne

ZHROMAŽDENIE: Výstavba v lokalite Pri kríži
ilustračná Foto: SITA/Peter Maïar

Najbližšie stretnutie bude vo štvrtok 4. októbra o 17. hodine pri schátranom objekte na ulici Kpt. Jána Rašu.

Bratislavská mestská časť Dúbravka pokračuje v stretnutiach s obyvateľmi v teréne. Ako ďalej informovala hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová, najbližšie stretnutie bude vo štvrtok 4. októbra o 17. hodine pri schátranom objekte na ulici Kpt. Jána Rašu a debatovať sa bude na tému, čo ďalej s objektom bývalej škôlky. V prípade dažďa sa stretnutie uskutoční v Oranžovej sále Domu kultúry Dúbravka.

Mestská časť sa v lete v roku 2015 rozhodla, že schátraný objekt získa do svojej správy, aby riešila jeho budúcnosť. Budova mala totiž viacerých vlastníkov, čo komplikovalo jej obnovu. „Od nástupu do funkcie som rokoval so spoluvlastníkmi, nakoniec sme sa dohodli,“ uviedol starosta Dúbravky Martin Zaťovič. „Dve pätiny vlastnil Slovenský Červený kríž a zvyšok patril ministerstvu vnútra,“ doplnil Zaťovič.

Dúbravskí poslanci v roku 2015 schválili odkúpenie podielu od Slovenského Červeného kríža za 12-tisíc eur a zámenu s ministerstvom vnútra. Za časť objektu na ulici Kpt. Jána Rašu dostalo ministerstvo vnútra telocvičňu v škole na Bilíkovej. Budovu bývalej škôlky získala mestská časť do svojej správy na jeseň v roku 2017.

Aktuálne chce mestská časť zbierať podnety, čo by si Dúbravčania želali v budove, hovoriť sa však bude aj o iných problémoch Dúbravky. Neformálne debaty pod názvom Na slovíčko začalo vedenie Dúbravky organizovať na jar v roku 2015. Na stretnutia pozýva starosta aj miestnych poslancov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk