Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pred DK Dúbravka
Foto: ilustračné, www.facebook.com
21. októbra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Dúbravka pripravuje projekty na zlepšenie verejných priestorov, podarilo sa jej získať približne milión eur

Mestská časť sa chce zamerať na starostlivosť o životné prostredie a celkové zlepšenie verejných priestorov.

Dúbravka pripravuje projekty na zlepšenie verejných priestorov. „Spolu s našimi tromi mestskými poslancami, ktorí zastupujú Dúbravku, pripravujeme revitalizačné projekty verejných priestorov. Aj vďaka nim sa podarilo získať prostriedky, približne milión eur, na dofinancovanie projektov v Dúbravke, ktoré sa budú realizovať v tomto a budúcom roku,“ uviedol pre agentúru SITA starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Mestská časť sa chce taktiež venovať viac starostlivosti o životné prostredie. Okrem ďalšej plánovanej výsadby stromov plánujú pokračovať aj v starostlivosti o nové aj vzrastlé dreviny. Dúbravka má v pláne rozvíjať aj projekt kvitnúcich lúk, ktoré postupne vznikajú v siedmich lokalitách. Projekt s kvitnúcimi lúkami rovnako realizujú v susednej mestskej časti Karlova Ves.

Spolupráca a rozvoj komunít

Podľa starostu Zaťoviča je pre Dúbravku dôležitá spolupráca a rozvoj komunít v mestskej časti. „Viaceré projekty vznikli aj vďaka spolupráci s občianskymi združeniami, napríklad nové hracie prvky na ihriskách či postupná obnova školských dvorov. Veľmi dobre funguje Rada seniorov v Dúbravke, aktuálne sa venujeme aj rozvoju a projektu študentského parlamentu. Pre staršie deti, čiže mladých dospelých, pripravujeme aj ďalšie športovisko (cvičebné prvky, workout),“ dodal starosta.

Mestskej časti sa podarilo počas prvého roka od komunálnych volieb opraviť vybrané komunikácie, zrekonštruovať schodisko na Bazovského, postupne modernizovať miestnu knižnicu a Dom kultúry Dúbravka, investovať do detských ihrísk, vysadiť záhony kvetov, osadiť kvitnúce kvetináče, pribudlo taktiež nové multifunkčné ihrisko a nové petangové ihrisko.

Vzhľadom na financovanie sme museli posunúť z minulého roku na tento kalendárny rok projekt revitalizácie parku v starej Dúbravke pri Horanskej studni,“ dodal starosta Dúbravky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X