Dúbravka sa rozrastie o viac ako 900 bytov, približne 40 z nich bude nájomných

Vystavba dubravka corwin.jpg
Foto: CORWIN, maps.google.com - koláž BratislavaDen.sk

Výstavba prvej etapy projektu s približne troma stovkami bytov by mala začať v roku 2026.

V Dúbravke pribudne viac ako 900 bytov, približne 40 z nich skončí v ponuke nájomných bytov hlavného mesta. Ako informoval developer Corwin, pôjde o byty, ktoré pribudnú v rámci projektu na Agátovej ulici. „Aj vďaka júnovým zmenám územného plánu teraz môže pokročiť revitalizácia tohto zanedbaného územia a jeho premena na živú rezidenčnú štvrť,“ uvádza investor.

Neudržiavaná zarastená plocha je miestami znečistená komunálnym odpadom a desaťročia starými navážkami so stavebným odpadom, ktoré vznikli počas rozširovania Dúbravky. „Taký je súčasný stav pozemku, na ktorom v spolupráci s Gehl Architects vyrastie päť blokov so šesť až osempodlažnými bytovými domami, ale aj senior centrom či materskou školou pre 120 detí,“ priblížil developer.

Doplní ich centrálny park s rozlohou päťtisíc metrov štvorcových, ktorý bude menšími zelenými prvkami a námestíčkami prepojený s okolitým územím. Ďalších desaťtisíc metrov štvorcových zelene bude celý projekt dopĺňať v jeho severnej a severovýchodnej časti.

Množstvo zelených plôch podľa investora doplnia viaceré vodné prvky. „Vďaka vegetačným strechám, suchým poldrom, dažďovým záhradám, retenčnému jazierku a viacerým vsakom ostane dažďová voda na pozemku, kde pomaly vsiakne do podložia, alebo sa postupne odparí,“ dodal developer.

V nových jedno až štvorizbových bytoch bude miesto pre 1600 obyvateľov. Corwin predpokladá, že výstavba prvej etapy projektu s približne troma stovkami bytov by mala začať v roku 2026, jej dokončenie plánuje o dva roky neskôr. Celý Bytový súbor Hrubé Lúky – Agátová, ktorý je súčasťou pilotného zámeru bratislavského magistrátu na výstavbu nájomných bytov, by mohol byť dokončený v roku 2031.

4toxz hr.jpg
Foto: CORWIN
Udtc5qqt.jpg
Foto: CORWIN

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk