Dúbravka vyhodnocuje ponuky uchádzačov na rekonštrukciu domu kultúry

Dk dubravka maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Mestská časť aktuálne vyhodnocuje ponuky uchádzačov verejného obstarávania na rekonštrukciu a dostavbu objektu Domu kultúry Dúbravka.

Ako ďalej uviedla Zuzana Morávková z tlačového oddelenia miestneho úradu Dúbravka, obálky s ponukami začala komisia otvárať už koncom októbra. Dodala, že po ich vyhodnotení oznámi uchádzačom výsledok verejného obstarávania a vyzve víťazného uchádzača na podpis zmluvy.

Mestská časť ešte koncom júla navýšila sumu na vypracovanie projektovej dokumentácie na prestavbu a rekonštrukciu Domu kultúry Dúbravka. Pôvodnú sumu 50-tisíc eur navýšila podľa hovorkyne Dúbravky Lucie Marcinatovej na 195-tisíc eur s tým, že 100-tisíc eur presunie z plánovanej rekonštrukcie strechy na miestnom úrade na Žatevnej ulici a ostatné peniaze sa presunú z balíka financií určených na drobné opravy v kultúrnom dome.

Na základe hodnotenia odbornej poroty sa víťazom súťaže stal návrh architekta Miroslava Vrábela. Pozitívne je prepojenie komerčných priestorov s námestím a vybudovanie a usporiadanie námestia pre účely konania trhov. Ako jediný zo zaslaných návrhov invenčne rieši perspektívne využitie plochy strechy a plusom je aj využitie spoločného priestoru s presvetlením a umiestnením výťahu či jednoduchá prevádzková štruktúra objektu,“ zhodnotila víťazný návrh porota.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk