Dúbravka zriadi dve kontaktné miesta na asistované sčítanie obyvateľov

Pred DK Dúbravka
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Sčítať sa môžu obyvatelia od 3. mája na ľubovoľnom kontaktnom mieste, ktoré zriaďuje samospráva.

Dúbravka zriadi dve kontaktné miesta na asistované sčítanie obyvateľov. „Na elektronické sčítanie nadväzuje sčítanie asistované. Začína sa 3. mája a bude trvať do 13. júna,“ avizuje hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinátová.

Asistované sčítanie je určené najmä pre digitálne vylúčených obyvateľov, čiže seniorov, ľudí bez pripojenia na internet či zdravotne odkázaných. Práve tým ponúka pomoc mestská časť. „Sčítať sa môžu obyvatelia od 3. mája na ľubovoľnom kontaktnom mieste, ktoré zriaďuje samospráva,“ dodáva hovorkyňa.

V Dúbravke budú dve kontaktné miesta v Dome kultúry Dúbravka. „K dispozícii tu bude stacionárny asistent, ktorý pomôže ľuďom sčítať sa alebo poskytne techniku, aby sa sčítali sami. V prípade, že niekto nemôže navštíviť kontaktné miesto, môže si mobilného asistenta objednať domov zavolaním na miestny úrad alebo na číslo call centra sčítania 02/20 92 49 19,“ spresnila Marcinátová.

Kontaktné miesta sa nevzťahujú na trvalý pobyt, preto ich môže navštíviť ktokoľvek a kdekoľvek. Mestská časť upozorňuje svojich obyvateľov, najmä seniorov, že asistované sčítanie môže lákať podvodníkov.

Počas neho ľudí nikto aktívne nenavštevuje, neexistujú ani papierové formuláre a každý mobilný asistent bude mať preukaz, ktorý predloží obyvateľovi,“ uzavrela.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk