V Dúbravke pribudne materská škola pre 82 detí

materská škola, deti
ilustračné: SITA

Škôlka sa bude nachádzať pri Pedagogickej a sociálnej akadémii na Bullovej ulici.

BRATISLAVA 19. júla – Po rekonštrukcii na Pedagogickej a sociálnej akadémii na Bullovej ulici pribudne v bratislavskej mestskej časti Dúbravka materská škola.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, rekonštrukčné práce sa začali v júni a ich ukončenie predpokladá kraj na február 2018.

V škôlke budú štyri nové triedy pre 82 žiakov a každá trieda bude mať samostatný vstup, sociálne zariadenia, kúrenie a elektroinštaláciu. Rekonštrukcia akadémie bude stáť vyše 350-tisíc eur.

Podľa predsedu BSK Pavla Freša sa na akadémii učia budúce učiteľky v materskej škole a bolo túžbou Dúbravky, aby študentky mohli robiť prax vo vlastnej škôlke.

Bratislavský samosprávny kraj je zriaďovateľom Pedagogickej a sociálnej akadémie na Bullovej ulici a v spolupráci s Dúbravkou, ktorá má dlhodobo poddimenzovanú kapacitu miest v materských školách, sa rozhodli časť budovy strednej školy prebudovať na predškolské zariadenie v zmysle technických a právnych noriem, ktoré bude zaradené do siete materských škôl ministerstva školstva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk