V Dúbravke vznikne malá pešia zóna, pri zdravotnom stredisku zrušia parkovanie na chodníkoch

Saratovská ulica
ilustračné: wiki

Mestská časť sa rozhodla v okolí zdravotného strediska na Saratovskej ulici osadiť zábrany, funkčné budú od nového roka po tom, ako vyprší povolenie na vyznačenie parkovacích miest pre lekárov.

Parkovanie na chodníkoch v okolí zdravotného strediska na Saratovskej ulici v Dúbravke sa stane minulosťou. Mestská časť sa rozhodla pri zdravotnom stredisku osadiť zábrany, ktoré budú plne funkčné od začiatku nového roka. Čakajú totiž, kým na konci decembra vyprší povolenie na vyznačenie parkovacích miest pre lekárov z miestneho zdravotného strediska. Informovala o tom hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.

Na autá jazdiace po chodníkoch upozorňovali najmä mamičky z okolia. Obávali sa o svoje deti, ktoré sa chodia hrať na ihrisko neďaleko zdravotného strediska. V minulosti v tejto časti fungovala malá pešia zóna, no bývalé vedenie potom povolilo vyznačiť parkovacie miesta pri zdravotnom stredisku pre lekárov. Toto povolenie platí ešte do konca roka 2015. Druhým problémom je aj parkovanie áut pozdĺž celej ulice.

Podľa poslanca Dúbravky Tomáša Husára tam najčastejšie vídať autá s mimobratislavskými značkami, ktoré patria zrejme obyvateľom blízkej ubytovne. „Tí využili nečinnosť mestskej polície a neparkovali na miestach ubytovne. Nie je predsa možné, aby v roku 2015 mali na chodníkoch prednosť autá pred chodcami, obzvlášť v okolí detského ihriska a zdravotného strediska,“ dodal Husár, ktorý sa za vyriešenie problému s autami v tejto lokalite zasadzoval.

Pri zdravotnom stredisku tak opäť vznikne malá pešia zóna. Od začiatku nového roka začnú fungovať zábrany, ktoré tu osadila mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk