Dúbravku čakajú zábavné preteky s názvom Beh s najlepším priateľom človeka

Kynológia, pes
ilustračné: SITA

Ak vy aj váš štvornohý miláčik radi beháte, máte možnosť zabaviť sa a vyhrať lákavé odmeny.

Netradičné preteky s názvom Beh s najlepším priateľom človeka pripravila mestská časť Dúbravka. Spolu s bežcami sa teraz nie celkom tradične na štart postavia aj ich štvornohý psí priatelia. Bežecké a čiastočne psie podujatie je podľa informácií MČ naplánované na sobotné doobedie 17. augusta o 10.00 hod. zo Žatevnej ulice. Prezentácia bežcov má prebiehať v čase od 9.00 do 9.45 hod.

Vznikol nápad spojiť na jednom podujatí komunitu bežcov a psičkárov,“ približuje netradičné podujatie starosta Dúbravky Martin Zaťovič. Dodáva, že tento beh Dúbravkou je okrem toho aj výbornou príležitosťou spoznať mestskú časť.

Bežať sa bude v mužskej a ženskej kategórii, ročník narodenie 2007 a starší,“ hovorí organizátor súťaže Radek Šatka z Oddelenia školstva, vzdelávania a športu miestneho úradu, a dodáva: „Trasa vedie pevným aj lesným povrchom a má päť kilometrov.

Dôležitým pravidlom pretekov je, že každý pretekár pobeží počas celej súťaže spolu so svojím psom na vôdzke. Podmienkou účasti je, že psík nesmie nijako ohrozovať či brániť iným pretekárom. V prípade nepriaznivého počasia sa beh uskutoční v náhradnom termíne. Medaile získajú podľa slov MČ prví traja v ženskej aj mužskej kategórii.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk