Dúbravku s Lamačom by onedlho mohli prepojiť cyklotrasou

cyklotrasa
Foto: ilustračné, SITA

Mestské časti Dúbravku a Lamač by mohla v budúcnosti spájať cyklotrasa. Mestské časti sa tak chcú napojiť na sieť cyklotrás Dolného Rakúska a cyklochodníkov v malokarpatskej oblasti. Prvým krokom je však vybudovanie v súčasnosti neexistujúceho cyklistického prepojenia medzi Dúbravkou a Lamačom.

K spolupráci na tomto projekte sa mestská časť Dúbravka zaviazala v Memorande o spolupráci, ktoré na februárovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva schválili dúbravskí poslanci. Informovala o tom hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.

Vybudovaním cyklotrasy medzi Dúbravkou a Lamačom chcú mestské časti zlepšiť cyklistickú dopravu v tejto časti mesta. Cyklistická trasa by mala viesť od lamačskej ulice Podháj k Agátovej ulici v Dúbravke, cyklisti by mali jazdiť lávkou ponad železničnú trať, priblížila plány Marcinátová. Cyklotrasa by potom mala pokračovať k obchodnému centru Bory Mall, odtiaľ sa napojiť na cyklochodník do Devínskej Novej Vsi a cez cyklomost až do Rakúska.

Mestské časti chcú na projekte spolupracovať aj s Bratislavským samosprávnym krajom, ktorý by mohol pomôcť s financovaním. Dúbravka však musí ešte pripraviť projekt napojenia cyklotrasy, cyklocesta v Lamači je už na ďalšie napojenie pripravená.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk