Dúbravská linka pomoci pomáha seniorom s registráciou na očkovanie

Seniori seniorka telefon pomoc infolinka
Foto: ilustračné, GettyImages

Linku obsluhujú zamestnanci Oddelenia sociálnych vecí a zdravotníctva mestskej časti.

Linka pomoci zriadená bratislavskou mestskou časťou Dúbravka pomáha seniorom s registráciou na očkovanie.

Začala fungovať vlani počas prvej vlny pandémie pre osamelých seniorov, neskôr mestská časť linku pomoci rozšírila o rodiny a mládež v núdzi, teraz pomáha aj s registráciou na očkovanie proti COVID-19,“ uviedla v tlačovej správe hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.

Linku obsluhujú zamestnanci Oddelenia sociálnych vecí a zdravotníctva.

Fungovanie od marca 2020

Linka pomoci pre osamelo žijúcich seniorov začala fungovať v polovici marca 2020. „Počas prvého mesiaca mala aj najviac dopytov, pričom väčšina smerovala k zabezpečeniu rúšok a nákupov,“ skonštatovala Marcinátová.

Počet telefonátov seniorov postupne klesal, linka tak má kapacitu poskytovať aj sociálne poradenstvo pre rodiny v núdzi či osamelých rodičov s deťmi, školákov,“ vysvetlil starosta Martin Zaťovič.

Pomoc seniorom

Teraz mestská časť reaguje na aktuálnu situáciu a pomáha seniorom pri registrácii na očkovanie. Dúbravka má viac ako 6 400 seniorov starších ako 70 rokov, v opatrovateľskej službe má okolo 90 osamelo žijúcich seniorov.

Dúbravská linka pomoci je k dispozícii na mobilnom čísle 0948 350 723, pevnej linke 02/6920 2545 alebo e-maile: [email protected]

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom