Dúbravské hody prinesú dopravné obmedzenia v MHD, na tieto zmeny sa pripravte

Dubravske hody mhd obmedzenie.jpg
Foto: imhd.sk

Od soboty do pondelka bude uzavreté obratisko Žatevná a vylúčené MHD na Repašského a Štepnej ulici.

V Dúbravke bude počas konania víkendových hodov obmedzená verejná doprava. O obmedzeniach informuje Dopravný podnik Bratislava (DPB) na sociálnej sieti.

Od soboty 25. septembra do pondelka 27. septembra bude pre konanie Dúbravských hodových slávností uzavreté obratisko Žatevná a vylúčená premávka mestskej hromadnej dopravy (MHD) na Repašského a Štepnej ulici,“ uvádza dopravný podnik. Zmena sa dotkne liniek 26, 36, 83, 123 a N34.

Presmerované linky

Linky 26, 36 a 123 budú v smere na Žatevnú presmerované na náhradnú konečnú zastávku Štepná, pričom zastavia na zastávkach Pri Kríži, Homolova a Štepná.

Jazdu v opačnom smere absolvujú po tej istej trase. Zastávky Pri Kríži, Podvorice, Pekníková a Žatevná v tomto čase neobslúžia.

Obsluha zastávok

Linka 83 bude medzi zastávkami Drobného a Štepná obojsmerne premávať obchádzkou cez ulice Saratovská a Pri kríži, pričom neobslúži zastávky Pekníkova a Žatevná, ale obslúži zastávku Podvornice,“ informuje DPB.

Zastávky Pri kríži, Štepná a Homolova budú obsluhované v jednotlivých smeroch ako počas štandardnej premávky.

Obchádzkové trasy

Nočná linka N34 pôjde po rovnakej obchádzkovej trase ako linka 83, a to počas nocí zo soboty na nedeľu a z nedele na pondelok, pričom zastávky Žatevná a Pekníkova nebude obsluhovať.

Cestujúcim odporúčame, aby pri cestovaní počas víkendu využili najbližšie zastávky Štepná, Drobného a Podvornice,“ uzavrel dopravný podnik.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk