Dúbravskí poslanci rozhodli o sume, s ktorou bude v tomto roku mestská časť hospodáriť

Dubravka byty investicie hospodarienie rozpocet mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Dúbravka bude v tomto roku hospodáriť so sumou viac ako 15 miliónov eur. Rozhodli o tom dúbravskí poslanci na utorkovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Starosta Dúbravky Martin Zaťovič predložil rozpočet ako prebytkový, v príjmovej časti vo výške 15 257 600 eur a vo výdavkovej časti 15 233 800 eur, celkový prebytok predstavoval 23 800 eur. V roku 2019 investuje mestská časť najviac peňazí do školstva. Informovala o tom hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová.

Počas diskusie navrhol poslanec Igor Mravec zmenu rozpočtu, a to investovať 30-tisíc eur do projektu Teach for Slovakia. Teach for Slovakia je súčasťou medzinárodného programu fungujúceho v 50 krajinách sveta s cieľom zlepšiť kvalitu systému vzdelávania. Víziou programu je, aby raz všetky deti mali šancu v živote uspieť.

Projekt v hlavnom meste funguje na Základnej škole Nejedlého a v rámci neho tam pôsobí aktuálne 6 učiteľov. Vďaka podpore mestskej časti môže projekt pokračovať aj naďalej. „Pôsobíme v najťažších lokalitách, najmä na východnom Slovensku,“ priblížil zakladateľ projektu Stanislav Boledovič a pokračoval: „Chceme v rámci neho na Nejedlého investovať sumu 60-tisíc eur, mestská časť podporí túto prácu sumou 30-tisíc eur.“ Cieľom podpory je zlepšiť výsledky žiakov základnej školy či zastaviť fluktuáciu učiteľov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk