Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dôchodcovia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
9. januára 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Dúbravskí seniori dostanú od januára vyšší príspevok na stravovanie

Dôchodcovia v mestskej časti Dúbravka dostanú vyšší príspevok na stravovanie. Zmena platí od januára tohto roka, dôchodcovia však musia pri zmene počkať na nový výmer o dôchodku, ktorý chodieva zo sociálnej poisťovne koncom januára.

Príspevok je buď 1,50 eura, 80, alebo 40 centov na jeden stravný lístok. Koľko ktorý senior dostane, závisí od výšky dôchodku,“ pripomenula hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.

Dúbravčania s dôchodkom do 300 eur dostanú najvyšší príspevok, 1,50 eura, do 400 eur je to 80 centov a do 500 eur 40 centov. Pri vyšších dôchodkoch žiadosť o príspevok mestská časť zamieta. „Aby dôchodcovia príspevok dostali, potrebujú okrem podmienky trvalého pobytu v Dúbravke aj žiadosť o poskytnutie finančného príspevku na stravovanie,“ pokračuje Marcinatová s tým, že žiadosť ľudia nájdu na oficiálnej stránke mestskej časti na www.dubravka.sk alebo na miestnom úrade na oddelení sociálnych vecí a rodiny na Žatevnej ulici 4.

Podľa hovorkyne k žiadosti musia ľudia pridať aktuálny výmer starobného alebo invalidného dôchodku a občiansky preukaz. Žiadosť spolu s prílohami podajú do podateľne dúbravského miestneho úradu v úradných hodinách a potom ju spracuje oddelenie sociálnych vecí a rodiny.

Dôchodcovia si môžu v Dúbravke vybrať z ôsmich stravovacích zariadení,“ hovorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič. Stravovať sa dá na všetkých dúbravských základných školách, Pri kríži, Beňovského, Sokolikova aj Nejedlého. Okrem toho môžu dôchodcovia jesť aj na strednej elektrotechnickej škole na ulici Karola Adlera, v zariadeniach Domova jesene života na Hanulovej, v Domove Pri kríži a tiež v Náruči záchrany Senior & Junior na Fedákovej ulici. „Výšku stravnej jednotky si určujú zmluvné zariadenia samostatne,“ ukončila Lucia Marcinatová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X