Duchaprítomná seniorka pomohla policajtom dolapiť podvodníka

Old woman talking on the home phone sitting in the arm chair in the evening
Ilustračná foto: gettyimages

Policajti vďaka duchaprítomnej seniorke obvinili muža, ktorý sa mal pod starou známou legendou pokúsiť pripraviť ju o úspory.

Policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková informovala o prípade, ktorý sa mal stať nedeľu 2. decembra vo večerných hodinách. Neznámy muž telefonicky kontaktoval ženu bývajúcu v Bratislavskej Devínskej Novej Vsi. V telefóne sa jej mal predstaviť ako ošetrujúci lekár jej syna, ktorý spôsobil dopravnú nehodu. Pri tej sa malo zraniť maloleté dieťaťa a ak vyplatí 5 000 eur, neoznámi sa to polícii. Žena však na druhý deň všetko nahlásila na polícii.

Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie a doposiaľ vykonaných procesných úkonov už vyšetrovateľ Policajného zboru vzniesol obvinenie zo zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva v štádiu pokusu 45-ročnému Františkovi z okresu Dunajská Streda,“ informovala hovorkyňa. Obvinenému v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Vyšetrovaním tohto prípadu sa naďalej zaoberá odbor kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV.

Seniori, ak Vás neznáma osoba osobne, alebo telefonicky kontaktuje a snaží sa pod rôznymi zámienkami získať od Vás peniaze, bezodkladne kontaktujete políciu telefonicky na čísle 158 alebo osobne na policajnom oddelení presne tak, ako to urobila seniorka v tomto prípade. Rodinní príslušníci, poučte svojich rodičov, starých rodičov, a známych o uvedenom podvodnom konaní. Môžete tak napomôcť tomu, aby sa nestali obeťami podvodu a neprišli tak o celoživotné úspory.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk