Dúhový PRIDE a pochod Hrdí na rodinu budú v rovnaký deň, prinesú do Bratislavy dopravné obmedzenia

Dúhový Pride Bratislava 2018
Foto: SITA

Dúhový PRIDE aj tento rok upozorní, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

Deviaty ročník festivalu Dúhový PRIDE Bratislava sa uskutoční v sobotu 20. júla. Napriek tomu, že Ministerstvo kultúry SR sa tohto roku rozhodlo festivalu neudeliť podporu, podujatie sa podarilo zorganizovať a tak aj tohto roku upozorní, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

V rovnaký deň sa v hlavnom meste už tradične bude konať aj pochod Hrdí na rodinu, ktorý organizuje občianska iniciatíva Aliancia za rodinu. Dúhový PRIDE bude na Hviezdoslavovom námestí od 15.00 hod. Pochod Hrdí na rodinu odštartuje o 14.30 hod. na Rudnayovom námestí pri Katedrále sv. Martina.

Dopravný podnik Bratislava upraví trasy MHD

V deň pochodov bude v Bratislave obmedzená premávka. Ako informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová, v sobotu 20. júla od približne 15.00 hod. budú zmenené trasy liniek číslo 4, 29 a 70. Pre uzavretie Vajanského a Rázusovho nábrežia bude linka číslo 4 premávať cez tunel po trase Mariánska, Nám. SNP, Kapucínska, CHATAM SÓFER, Most SNP, Šafárikovo nám., Kamenné nám., kde sa napojí na svoju trasu.

Linka číslo 29 pôjde skrátenou trasou zo smeru Devín len po Most SNP. Výstup a nástup bude na zastávkach linky 901, zastávky Mala scéna a Nové SND neobslúži. Linka číslo 70 pôjde zo smeru ŽST Podunajské Biskupice za zastávkou Panorama City na Landererovej ulici a ľavom odbočení križovatkou Landererova – Dostojevského rad doľava na ulicu Krupkova, ukončí jazdu na náhradnej konečnej Nové SND. V smere Podunajské Biskupice vodiči z ulice Krupkova odbočia doprava na Pribinovu ulicu a opäť doprava na Dostojevského rad, kde sa od zastávky Malá scéna napoja na svoju trasu.

Aliancia za rodinu na facebookovej stránke uviedla, že protestovať nebudú. „Pokojne a s prajnosťou v srdci voči všetkým ľuďom chceme v deň gay pridu svedčiť o históriou overenom dobre, ktoré sa nachádza v manželskom vzťahu medzi mužom a ženou,“ napísala Aliancia na stránke.

Účasť potvrdil primátor Bratislavy

Podporu z rezortu kultúry organizátori Dúhového PRIDU plánovali využiť na rozšírenie festivalu, bohatší a dlhší kultúrny program a jeho presťahovanie na iné miesto v Bratislave. „Tieto zámery odkladáme na ďalší rok,“ dodal výkonný riaditeľ Iniciatívy Inakosť Martin Macko. Z verejných zdrojov Dúhový PRIDE podporilo Ministerstvo spravodlivosti SR, mesto Bratislava, Bratislavský samosprávny kraj a Active Citizens Fund – Slovakia.

Z verejne činných ľudí účasť potvrdili primátor Bratislavy Matúš Vallo a verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba pošle pozdravné video, keďže sa nemôže osobne zúčastniť. Macko tiež avizoval, že kultúrny program potrvá do 20.00 hod., vystúpi sedem hudobných zoskupení. „Pred ďalším ročníkom podujatia, ktoré bude jubilejné desiate, budeme rokovať s mestom a pokúsime sa nájsť iné miesto pre festival, ktoré by umožnilo jeho ďalší rast,“ uviedol.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk