Dulovo námestie prejde zmenami, pribudnú nové stromy aj cyklostojany

Dulovo namestie ruzinov prezentacia.jpg

Metropolitný inštitút Bratislavy odprezentoval na stretnutí s obyvateľmi zmeny, ktoré čakajú námestie.

Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) tento týždeň odprezentoval na stretnutí s obyvateľmi, zmeny, ktoré čakajú východnú časť Dulovho námestia. Obnovu námestia v Ružinove zastrešuje štvorica vysúťažených architektov, ktorí v architektonickej štúdii navrhujú priestor zjednotiť, sprehľadniť a debariérizovať. MIB informuje o pripravovaných zmenách na sociálnej sieti.

V rámci úprav na námestí pribudne 19 nových stromov. „Na voľnej ploche tak vznikne pobytový priestor s lavičkami a vzrastlou zeleňou, ktorá poskytne ľuďom tieň,“ priblížil MIB s tým, že kruhové záhony v priemere 3,6 metra budú zároveň koreňovým priestorom stromov.

Parkovacie plochy budú riešené formou lineárnej zatrávňovacej dlažby. Návrh zjednocuje námestie presunom parkovacích miest bližšie k Trenčianskej ulici. „Uvoľnená plocha pribudne chodcom a návštevníkom námestia,“ dodal MIB s tým, že počet parkovacích miest sa navýši zo súčasných 29 na 31 miest.

Zmení sa aj vedenie cyklotrasy a jej napojenie na Trenčiansku ulicu, pribudnú tiež cyklostojany. „Celkovo príde k upokojeniu priestoru a celkovej debarierizácii, a to zjednosmernením dopravy cez námestie, prepojením podlubia okolitých budov a rozšírením plôch pre chodcov,“ vysvetľuje MIB. Vytvoreniu architektonickej štúdie predchádzal participatívny proces, v ktorom sa MIB pýtal obyvateľov, ako tento priestor využívajú, a aké sú ich potreby.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk