Dunajská promenáda pri River Parku si prejde opravami. V pondelok začínajú s prácami

dunajska-promenada-rekonstrukcia-stare-mesto.jpg
Foto: ilustračné, www.staremesto.sk

Rekonštrukcia potrvá približne mesiac a nadviaže na etapu obnovy promenády po Most SNP, ktorú urobili minulý rok.

Dunajskú promenádu pri bratislavskom River Parku začnú pondelok 3. júna opravovať. Opravu zabezpečí spoločnosť J&T Real Estate (JTRE) v spolupráci s bratislavskou mestskou časťou Staré Mesto, pričom celkové náklady na rekonštrukciu zaplatí JTRE. Informovala o tom hovorkyňa JTRE Katarína Krajňáková.

Rekonštruovaný úsek musia dočasne uzavrieť. Chodci a cyklisti môžu využiť obchádzkovú trasu okolo detského ihriska, čo si vyžiada zo strany návštevníkov promenády vyššiu mieru vzájomnej tolerancie. „Rozumieme, že rekonštrukcia dočasne skomplikuje pohyb na promenáde, ale robíme všetko pre to, aby to ľudí zasiahlo čo najmenej. Bratislavčania za svoju trpezlivosť dostanú do užívania krajšie a bezpečnejšie nábrežie,“ dodal výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Obchadzka promanda stare mesto.jpg
Zdroj: https://www.staremesto.sk/data/MediaLibrary/51/51015/Obchadzka-promanda_final-2019.jpg

Opravený úsek sa po skončení prác stane súčasťou Zóny tolerancie, ktorá vznikla na nábreží. Zónu tolerancie označujú priamo na nábreží výrazné značky a plagáty, ktoré vyzývajú cyklistov aj chodcov, aby na seba navzájom brali väčší ohľad. Cieľom je motivovať rôzne skupiny užívateľov promenády k vzájomnej ohľaduplnosti. „Som veľmi rada, že developeri, ako aktéri v území, chápu, čo znamená verejný záujem. Verím, že všetci Bratislavčania ako aj návštevníci ocenia zušľachtenie Dunajskej promenády,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Doterajšie projekty spoločnosti JTRE zahŕňajú sprejazdnenie Dúbravskej cesty, na ktorej vznikla aj cyklotrasa s oddeleným peším chodníkom, revitalizácie viacerých podchodov, zastávky Patrónka alebo kruhový objazd pri Slovenskej akadémii vied.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk